Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Prioriteto tvarka bus ištirta dar daugiau būtinųjų tarnybų darbuotojų

Data

2020 04 28

Įvertinimas
1
3522973.jpg

Į laboratorijas atvežti ėminiai koronaviruso infekcijai (COVID-19) nustatyti tiriami prioriteto, nustatyto pagal tam tikrus požymius (klinikinius ir kt.), tvarka. Nustatyta dešimt eiliškumo prioritetų.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, praplėstas tiriamų pareigūnų ir darbuotojų sąrašas, kuriems laboratoriniai tyrimai  koronaviruso infekcijai diagnozuoti – pasireiškus bent vienam ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomui – būtų atliekami ir tiriami prioriteto tvarka. Sąrašą papildė muitinės pareigūnai, energetikos įmonių, dispečerinių centrų darbuotojai, taip pat avarinių tarnybų, operatyvinio valdymo komandų, valdymo centrų darbuotojai.

Pirmieji eilėje išlieka ligoninėje gydomų pacientų, kuriems pasireiškė ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai, taip pat ligoninėje negulinčių, tačiau karščiuojančiųjų ir kitus simptomus jaučiančiųjų.

Eiliškumą nustato ėminius gydymo įstaigose, karščiavimo klinikose paimantys specialistai, į laboratorijas jie patenka jau su pagal požymius suteiktais prioriteto numeriais.

Mėginių ėmėjai gydymo įstaigose, karščiavimo klinikose paimtus mėginius įpareigoti pažymėti prioritetinės eilės numeriu ir su jau pažymėtu prioritetinės eilės numeriu juos siųsti į tyrimus  COVID-19 ligai (koronoviruso infekcijai)  nustatyti atliekančias laboratorijas atskirose pakuotėse (dėžėse).

Pasak A. Verygos, sprendimas tyrimus sudėlioti prioriteto tvarka, augant ėminių srautams, būtinas. Tai leidžia užtikrinti, kad pirmiausia būtų ištirti tų asmenų, kurių keliama rizika yra aukščiausia, ėminiai.

Šios naujovės numatytos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu.

PRIORITETŲ LENTELĖ 

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija