BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Primenama, kaip organizuoti darbą viešajame sektoriuje

Data

2020 06 17

Įvertinimas
0
16659_e67bb8a726d20d348a002f9b4bd7e242.jpg

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, nepaisant, jog karantinas Lietuvoje atšauktas, ir toliau turėtų būti laikomasi visų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo prevencijos priemonių. Organizuojant darbą valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose bei jų valdomose įmonėse, turi būti užtikrinta, kad nedirbtų infekcijos požymių turintys darbuotojai. Dengti burną ir nosį nėra privaloma, tačiau ir toliau rekomenduojama ir darbuotojams, organizuojant susirinkimus, pasitarimus patalpoje, ir lankytojams.

Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą galite rasti čia.

Įstaigose lankytojai turėtų būti aptarnaujami užtikrinant saugos priemones. Darbuotojų fizinis kontaktas su lankytojais turėtų būti apribotas, išlaikant ne mažesnį nei 1 metro atstumą, išskyrus atvejus, kai darbo vietos nuo lankytojo atskiriamos pertvaromis arba kai darbuotojai dėvi nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kita).

Prie įėjimo į įstaigą turi būti pateikta informacija lankytojams apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketą ir kita). Taip pat turi būti nurodyta, jog įstaigoje neaptarnaujami lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, t. y. karščiuojantys, kosintys, sloguojantys ir pan.  

Taip pat turi būti sudaryta galimybė tinkamai darbuotojų ir lankytojų rankų higienai ir (ar) dezinfekcijai – prie įėjimo į įstaigą ir tualeto bei vonios kambarius gerai matomoje vietoje pakabinti darbuotojų ir lankytojų rankų dezinfekcijai skirtą priemonę, rankų plovimo ir (ar) dezinfekcijos vaizdines rekomendacijas.

Darbo patalpos turi būti vėdinamos ne rečiau kaip 1 kartą per valandą. Dažnai liečiamus paviršius (durų rankenos, elektros jungikliai, kėdžių atramos ir kt.) rekomenduojama valyti paviršiams skirtu valikliu kaip galima dažniau, bet ne rečiau kaip 2 kartus per dieną.

Kitą aplinkos valymą ir dezinfekciją rekomenduojama atlikti vadovaujantis Rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose (ne sveikatos priežiūros sektorius, įtarus ar patvirtinus COVID-19 atvejį).

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija