Prasidėjo Tarptautinė inkontinencijos savaitė

Data

2019 06 17

Įvertinimas
0
inkontinencijos savaite.png

Birželio 17 – 23 dienomis visame pasaulyje minima Tarptautinė inkontinencijos savaitė. Jos metu kviečiama atkreipti dėmesį į šlapimo nelaikymo problemą, jos mąstą, iššūkius, su kuriais susiduria pacientai ir jų artimieji.

Sveikos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos departamento direktorės Odetos Vitkūnienės teigimu, pernai liepos 1 d. pasikeitusi medicinos pagalbos priemonių kompensavimo tvarka leidžia kompensuoti medicinos pagalbos priemones tiems pacientams, kuriems iš tiesų jų reikia, o indikacijų išgryninimas leido padidinti kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių kiekį. Taip padidėjo pagalba kiekvienam pacientui, gyvenančiam su inkontinencijos problema, kadangi medicinos pagalbos priemonės labai pagerina šių pacientų gyvenimo kokybę.

„Kita svarbi naujovė yra šiuo metu jau įsigaliojusi naujoji šeimos gydytojo medicinos norma. Joje tarp šeimos gydytojo kompetencijų aiškiai nurodytas šlapimo nelaikymo diagnozavimas, tad tai padės taupyti pacientų laiką ir greičiau sulaukti kompensuojamų medicinos pagalbos priemonių. Taip pat planuose – inkontinencijos ir stomų priežiūros kabinetai, kur pacientai galėtų gauti visą reikiamą informaciją, patarimus ir pagalbą“, – sako O. Vitkūnienė.

SAM Spaudos tarnyba