BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Plečiamos koronaviruso valdymo priemonės: nustatyta pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų izoliavimo ir testavimo tvarka

Data

2020 09 04

Įvertinimas
0
pexels-anna-shvets-3902883.jpg

Siekiant išvengti koronaviruso (COVID-19) plitimo, dviejų Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) pavaldžių įstaigų ir Pabėgėlių priėmimo centro vadovai įpareigoti užtikrinti tinkamą  neteisėtai atvykusių į Lietuvą užsieniečių bei prieglobsčio prašytojų aprūpinimą apsaugos priemonėmis, atvykėlių izoliaciją ir testavimą dėl koronaviruso.

Tokį sprendimą priėmė Valstybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Sprendimo nuostatos taikomos užsieniečiams, atvykusiems į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių, kurie neturi galimybės savarankiškai izoliuotis šalyje. 

Neteisėtai atvykę į Lietuvą užsieniečiai turėtų būti izoliuojami VSAT Užsieniečių registracijos centre. Prieglobsčio prašytojai – VSAT Užsieniečių registracijos centre, VSAT Pasieniečių mokykloje, Pabėgėlių priėmimo centre arba savivaldybės administracijos numatytose patalpose. 

Pastebėjus, kad atvykęs užsienietis – negaluoja ir jam pasireiškia į koronavirusą panašūs simptomai, jis nedelsiant turėtų būti izoliuojamas nuo kitų žmonių ir kviečiama greitoji medicinos pagalba. Apie užsieniečių izoliaciją VSAT turėtų informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

Užsieniečių ar prieglobsčio prašytojų atvykimo vietos, gyvenamosiose patalpos, automobiliai ar kitos vietos, kur lankėsi užsieniečiai turi būti reguliariai dezinfekuojamos ir valomos, o patys užsieniečiai privalo laikytis visų koronaviruso plitimo valdymo rekomendacijų: dėvėti apsaugines priemones, dažnai plauti ar dezinfekuoti rankas, laikytis ne mažesnio nei 1 metro atstumo, mažintų tarpusavio kontaktų skaičių. 

Darbuotojai, atlikdami užsieniečių sulaikymo procedūras, pervežimą ar apklausas, turi dėvėti medicinines kaukes ir jas keisti kas 4 valandas arba tuomet, kai medicininė kaukė sudrėksta. Esant didelei rizikai, pavyzdžiui, kai užsieniečiams pasireiškia viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomai, darbuotojai turi dėvėti respiratorius, vienkartines pirštines, vienkartinius neperšlampamus kombinezonus arba vienkartinius neperšlampamus chalatus, vienkartines chirurgines kepures, veido skydus ar priglundančius akinius.

Nuo šiol neteisėtai į Lietuvą atvykusiems užsieniečiams ir prieglobsčio prašytojams tyrimai nebegalės būti atliekami mobiliuose punktuose. Tyrimai dėl koronaviruso jiems gali būti atliekami Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centre, Užsieniečių registracijos centre arba Pabėgėlių priėmimo centre aptarnaujančiose gydymo įstaigose, o paimti tepinėliai bus tiriami Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje. 
Taip pat šių įstaigų vadovai turi užtikrinti išvykstančių ar atvykstančių užsieniečių testavimą dėl koronaviruso.  
Rekomenduojama VSAT nustatyti tvarką, pagal kurią užsieniečius būtų draudžiama lankyti, sudarant galimybę bendrauti nuotoliniu būdu.

OV sprendimus rasite čia.

SAM Spaudos tarnyba