copyright

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Plečiamas nemokamai tiriamų visuomenės grupių ratas

Data

2020 09 11

Įvertinimas
0
cdc-wDxFn_dBEC0-unsplash.jpg

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir toliau sudaro galimybes serologiniais testais nemokamai išsitirti įvairioms visuomenės grupėms, kurios susiduria su padidinta rizika užsikrėsti koronavirusu (COVID-19). Tad nuolat plečiamas tiriamųjų žmonių ratas, į jį įtraukiant vis daugiau visuomenės grupių. Taip siekiama ne tik valdyti šios infekcijos plitimą, bet ir įvertinti, kiek žmonių ja jau persirgo. 

Taigi tęsiant skirtingų visuomenės grupių testavimą, galimybę pasitikrinti greitaisiais serologiniais testais turės ne tik ugdymo įstaigų darbuotojai, bet ir Žemės ūkio ministerijos, jos pavaldžių įstaigų, vaiko teisių apsaugos specialistai bei vidaus reikalų sistemos pareigūnai, kurių testavimą organizuos Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centras, savivaldybės. Sudarytos galimybės išsitirti ir Vyriausybės kanceliarijos darbuotojams.

Tai numatyta atitinkamose sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimuose.  

Artimiausiu metu planuojama įtraukti ir daugiau visuomenės grupių, kurios galėtų išsitirti serologiniais testais. Pavyzdžiui, jau kalbama su verslo atstovais dėl galimybių testuoti parduotuvių darbuotojus ir vaistininkus.

Šiuo nemokamu testavimu, kuris prasidėjo dar pavasarį, siekiama aprėpti kuo didesnę visuomenės dalį, ypatingą dėmesį skiriant toms grupėms, kurios turi didelį kontaktų skaičių. Išsiaiškinus, kiek žmonių įvairiose visuomenės grupėse buvo persirgę koronavirusu, vėliau kartojant tyrimus ir lyginant rezultatus, palengvins šalies epidemiologinės situacijos prognozavimą.

SAM primena, kad balandį buvo vykdomas Nemenčinės gyventojų tyrimas, kai šiame mieste užfiksuotas koronaviruso infekcijos protrūkis. 

Tyrimą greitaisiais testais vykdys gydymo įstaigos, turinčios licenciją, suteikiančią teisę teikti laboratorinės diagnostikos paslaugas arba pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

Tyrimai bus atliekami greitaisiais serologiniais testais, imant kraują iš piršto ir užlašinant jo ant testo. Rezultatas gaunamas per 10-15 minučių.

Greitieji serologiniai testai nėra tinkami esamo susirgimo diagnostikai, jie parodo, ar koronavirusas buvo patekęs į žmogaus organizmą. Tad gavę teigiamą rezultatą tiriamieji turės skambinti karštąja koronos linija 1808 ir registruotis PGR tyrimui, kuris parodys, ar žmogus šiuo metu yra infekuotas.

SAM Spaudos tarnyba