BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Pirmieji akreditavimo pažymėjimai

Data

2016 12 15

Įvertinimas
0
pirmieji pažymėjimai1.jpg

Šiais metais Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos pradėjo vykdyti savanorišką asmens sveikatos priežiūros įstaigų akreditavimą pagal iš anksto nustatytus ir paskelbtus Nacionalinius akreditavimo standartus. Pirmieji akreditavimo pažymėjimai artimiausiu metu bus įteikti penkioms įstaigoms.

           Iki šiol Lietuvoje buvo vykdomas asmens sveikatos priežiūros įstaigų licencijavimas bei sertifikavimas, bet ne akreditavimas.

Malonu pažymėti, kad VšĮ Antakalnio poliklinika, VšĮ Justiniškių šeimos gydytojų kabinetas bei VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras buvo pirmosios įstaigos pasinaudojusios galimybe įvertinti savo veiklą pagal Nacionalinius akreditavimo standartus, kurie apima plačius šeimos medicinos paslaugos  kokybės aspektus.

Šias įstaigas rugsėjo mėnesį jau įvertino Komisija, sudaryta iš VASPVT specialistų bei Sveikatos apsaugos ministerijos konsultantų, rengusių Akreditavimo standartus ir praktikoje teikiančių šeimos medicinos paslaugas. Vertintojai nustatė, kad šiose įstaigose teikiamos šeimos medicinos paslaugos atitinka Nacionalinius akreditavimo standartus šeimos medicinos paslaugai ir rekomendavo Akreditavimo komitetui akredituoti šias įstaigas bei išduoti tai patvirtinančius pažymėjimus.

VšĮ Antakalnio poliklinikos, VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro bei VšĮ Justiniškių šeimos gydytojų kabineto vadovai, sveikatos priežiūros specialistai ir visi darbuotojai, priėmę iššūkį dalyvauti akreditavimo procese ir prisidėję prie pažangiausių šeimos medicinos paslaugas teikiančių įstaigų Lietuvoje verti ypatingos pagarbos. Be to šiais metais planuojama užbaigti akreditavimo procesus dar dviejose asmens sveikatos priežiūros įstaigose, tai UAB Baltupių šeimos medicinos centre bei VšĮ Lazdynų poliklinikoje.

Šioms įstaigoms, įgyvendinusioms savo siekius, iškilmingai įteiksime Akreditavimo pažymėjimus.

Svarbu pasakyti, kad nuo ateinančių metų planuojama skatinti akredituotas šeimos medicinos paslaugas teikiančias įstaigas. Svarstomi keli finansinio skatinimo mechanizmai, kurie motyvuotų įstaigas ne tik išlaikyti pasiektą kokybės lygį, bet ir toliau vykdyti pradėtą veiklą.

           Kviečiame įstaigas, teikiančias šeimos medicinos paslaugas ir norinčias gerinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybę bei pacientų saugą, kreiptis į VASPVT dėl detalesnės konsultacijos, padėsiančios ruoštis akreditavimo procesui. VASPVT specialistai yra pasirengę geranoriškai padėti įstaigoms, siekiančioms akreditavimo.

 

Kontaktai konsultacijoms:

 

Įstaigų vertinimo skyriaus vyr. specialistė Bronislava Palmira Morkūnienė,

[email protected], tel. (8 5) 261 5177

Įstaigų vertinimo skyriaus vyr. specialistė Audronė Nižauskienė,

[email protected], tel. (8 5) 261 5177

Įstaigų vertinimo skyriaus vedėja Jolanta Sruogienė,

[email protected], tel. (8 5) 261 517