BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Patvirtintas trečias šeštadienį koronaviruso infekcijos atvejis Lietuvoje

Data

2020 03 15

Įvertinimas
9
laboratory.jpg

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad vakar, kovo 14 d. vėlų vakarą, Lietuvoje patvirtintas dar vienas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Pranešama, kad tai vyras, kuris grįžo iš komandiruotės Olandijoje. Jis šiuo metu izoliuotas ir gydomas Respublikinėje Panevėžio ligoninėje.

Kovo 12 d. jis grįžo iš Olandijos darbo reikalais. Kovo 13 d. pradėjo karščiuoti, kreipėsi pagalbos į GMP, šiuo metu jis yra izoliuotas ligoninėje. Paciento būklė gera. Kontaktiniai asmenys žinomi, jie taip pat izoliuoti. Nuramindami galime pasakyti, kad tai šeimos nariai, kurie yra saviizoliacijoje. Kitų kontaktų nėra.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu patvirtintų COVID- 19 atvejų yra 9.

SAM primena, kas pirmasis užsikrėtimo atvejis Lietuvoje nustatytas vasario 28 d. iš Veronos (Italija) grįžusiai pacientei. Kovo 10 d. vėlai vakare Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atlikti tyrimai patvirtino, kad Lietuvoje nustatyti kiti du koronaviruso (COVID-19) atvejai – iš Italijos grįžusiai porai, ji gydoma Kauno klinikinėje ligoninėje. Kovo 13 dieną patvirtinti trys nauji atvejai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, šiandien – po atvejį Klaipėdoje ir Vilniuje. Kol kas visi 9 atvejai yra įvežtiniai – susirgo iš užsienio į Lietuvą grįžusieji.

Visuomenės informavimo grupės informacija