BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Pasirengimas sveikatos sistemos reformai – su tarptautiniais ekspertais

Data

2019 09 30

Įvertinimas
0
PSO_ekspertai_SAMn.jpg

Ruošiantis sisteminei sveikatos sistemos reformai Lietuvai teikiami tarptautinių ekspertų patarimai. Tuo tikslu Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) vyko darbinė diskusija su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuro ir Edinburgo Karališkojo gydytojų koledžo atstovais. Susitikimo metu buvo pristatyta Edinburgo Karališkojo gydytojų koledžo sveikatos priežiūros Kokybės valdysenos mokymo programa.

Taip pat aptartos galimybės kartu su PSO Europos regiono biuru pritaikyti ją Lietuvos reikmėms, išplėtojant atitinkamus mokymus Lietuvoje.

Taip ir toliau klojami pamatai sveikatos sistemos reformai, kuri mūsų šalyje labai reikalinga, vėluoja ir jai būtina pasirengti, kad būtų galima kuo sklandžiau pradėti sisteminę reformą.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šiandien vienas iš esminių sveikatos sistemos iššūkių yra sėkmingai veikti nuolat besikeičiančioje aplinkoje.

„Nuolat galvojame, kaip gerinti Lietuvos sveikatos sistemą, didinti jos efektyvumą ir saugumą, kaip ruoštis mūsų ilgai lauktoms reformoms. Į Lietuvą atvykę PSO ekspertai turėtų padėti aktyvinti diskusiją tiek su regionais, tiek su gydymo įstaigomis, tiek su savivaldybėmis“, – sako ministras A. Veryga.

Pasak jo, šis susitikimas Lietuvoje buvo puiki proga PSO atstovams susipažinti su realia situacija Lietuvoje. Taip pat jis džiaugiasi palankiu ekspertų vertinimu pristatant jau nuveiktus darbus.

„Esame gerai vertinami sveikatos priežiūros ir vaistų politikos srityse. Visgi, turime ir labai rimtų iššūkių, kaip pavyzdžiui, dideli netolygumai regionuose, gydytojų ir tam tikrų paslaugų trūkumas. Tolesnių susitikimų metu bus išsigryninti mūsų norai ir tikslai, ekspertų indėlis į procesą, į diskusijas įtraukiami vietos pacientų organizacijų ir gydymo įstaigų atstovai“, – teigia ministras A. Veryga.

PSO atstovybės Lietuvoje vadovės Ingridos Zurlytės teigimu, PSO remia mūsų šalies pastangas siekti sveikatos sistemos efektyvumo, o šiandienos pokalbis buvo vienas iš numatomos serijos diskusijų apie tai, ko reikia Lietuvai sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir pacientų saugos srityse, taip pat kokia praktinė pagalba reikalinga būtent mūsų šaliai.

„Pagalbos Lietuvai reikia įvairiose srityse, bet daugiausia orientuojamasi į esminį kokybės aspektą. Kaip vienas iš prioritetų minėtinas Sveikatos apsaugos ministerijos, regionų ir savivaldybių sveikatos priežiūros vadybininkų kompetencijų stiprinimas, supratimo apie pokyčių valdymą ugdymas, bendro sveikatos sistemos konteksto suvokimo skatinimas“, – sako I. Zurlytė.

PSO ekspertai ir kiti užsienio svečiai Lietuvoje praleis kelias dienas, kur lankysis SAM pavaldžiose įstaigose, kai kuriose gydymo įstaigose, kur taipogi diskutuos, kaip efektyvinti mūsų šalies sveikatos sistemą.

Artimiausias susitikimas su PSO ekspertais planuojamas jau gruodžio mėnesį.

 

SAM Spaudos tarnyba