Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Orų permainos nesutrikdys pagalbos teikimo gyventojams

Data

2012 12 21

Įvertinimas
0
Orų permainos nesutrikdys pagalbos teikimo gyventojams
Orų permainos nesutrikdys pagalbos teikimo gyventojams
Artėjant didžiosioms metų šventėms, prognozuojami permainingi orai, gali sustiprėti šalčiai. Sudėtingos oro sąlygos dažnai apsunkina įvairių tarnybų darbą, paslaugų teikimą gyventojams. Sveikatos apsaugos ministerija primena savivaldybių gydytojams apie būtinybę koordinuoti ir užtikrinti sveikatos priežiūros įstaigų veiklą ekstremalios situacijos atveju. Gyventojai raginami prisiminti patarimus, kaip apsaugoti savo bei artimųjų sveikatą sustiprėjus šalčiams. Susidarius ekstremalioms situacijoms kviečiame skambinti Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro telefonu (tel. (8 5) 261 9888 (visą parą).
Sveikatos apsaugos ministerija linki visiems sveikų ir džiaugsmingų švenčių!
[end_header]
Dėl staigių orų permainų gali sutrikti kelininkų, energetikų, avarinių ir pagalbos tarnybų darbas, paslaugų teikimas gyventojams. Galimi automobilių kelių, geležinkelio transporto eismo, elektros energijos tiekimo ir komunalinių sistemų sutrikimai.
 
Asmens sveikatos priežiūros įstaigos ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos raginamos pasirengti darbui ekstremaliomis sąlygomis, bendradarbiauti ir keistis informacija su savivaldybių ekstremalių situacijų komisijomis ir ekstremaliųjų situacijų operacijų centrais, prireikus, kreiptis į juos pagalbos.
 
Greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančios įstaigos ir įmonės privalo imtis priemonių, kad jų paslaugos kilus ekstremaliesiems įvykiams būtų suteikiamos laiku.
 
Ambulatorinės ir stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos privalo teikti būtinąją medicinos pagalbą nukentėjusiesiems nuo galimų ekstremaliųjų įvykių padarinių.
 
Staiga nukritus oro temperatūrai, padaugėja žmonių, nukentėjusių dėl nušalimų, bendro kūno sušalimo. Šalčio aukomis dažnai tampa pagyvenę žmonės, naujagimiai, keliautojai, medžiotojai žvejai, benamiai, daug alkoholio ar narkotinių medžiagų vartojantys asmenys. Specialistų teigimu, vidutinio stiprumo šaltis ar vėjas gali pakenkti labiau, nei stiprus šaltis be vėjo.
Jei oras labai atšąla ir ypač, jei pučia stiprus vėjas:
• be reikalo neikite iš namų, stenkitės likti patalpose;
• apsirenkite šiltai ir patogiai;
• valgykite ir gerkite ką nors šilto, nevartokite alkoholio;
• neikite į lauką, ką tik išsimaudė;
• tepkite atvirus odos plotus riebiu kremu;
• judinkite veido, kojų, rankų raumenis;
• neatlikinėkite jokių sunkų darbų lauke,
• jei tenka ilgai stovėti lauke, stenkitės kuo daugiau judėti.
Sveikatos apsaugos ministerija linki visiems sveikų ir džiaugsmingų švenčių!
Daugiau informacijos:
Ekstremalių sveikatai situacijų centras
Tel. (8 5) 261 98 88 (visą parą)
 essc_bud@sam.lt, www.essc.sam.lt
SAM Ryšių su visuomene skyrius
natalja.samp@sam.lt. tel. (8 5) 266 1411
www.sam.lt