BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Nustatyta nuotolinės (internetinės) prekybos vaistais tvarka

Data

2015 12 30

Įvertinimas
0
Maisto papildai.jpg

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pasirašė teisės aktus, reglamentuojančius vaistinių preparatų pardavimo nuotoliniu būdu (internetu) tvarką. Toks vaistų nuotolinės prekybos teisinis reglamentavimas, leis apsaugoti gyventojus nuo falsifikuotų vaistų, sudarys sąlygas įsitikinti, ar vaistinė teisėtai siūlo parduoti vaistus nuotoliniu būdu, gauti informaciją apie pavojų, kurį kelia neteisėtais būdais internetu pardavinėjami falsifikatai.

Pasak sveikatos apsaugos ministrės R. Šalaševičiūtės, Farmacijos įstatyme yra nustatyti pagrindiniai vaistinių preparatų nuotolinės prekybos reikalavimai. Numatyta, kad internetu galima siūlyti parduoti tik nereceptinius vaistus ir tai gali daryti tik vaistinės.  Tačiau kitų valstybių patirtis rodo, kad reikalingas detalesnis tvarkos reglamentavimas.

„Visame pasaulyje daugiausia falsifikuotų vaistų yra parduodama būtent nuotoliniu būdu.  Nusipirkę internetu kompiuterį, drabužį ar batus žmonės kartais gali nusivilti gauta preke, ar patirti nuostolį. Tačiau falsifikuoti vaistai – tai jau grėsmė žmogui, visuomenės sveikatai“, – sako ministrė. 

Pagal patvirtintą nuotolinės vaistų prekybos tvarką, kiekviename interneto svetainės puslapyje, kuriame vaistinė siūlo parduoti nereceptinius vaistus, turi būti aiškiai matomas bendrasis   Europos Komisijos nustatyto dizaino logotipas, atpažįstamas visoje Europos Sąjungoje (logotipas pridedamas). Tokiu būdu gyventojai gali nustatyti valstybę, kurioje yra vaistinė, įsitikinti, ar tai legali prekyba.

Pacientai turėtų pasikrinti ar vaistai internetu siūlomi teisėtai, t. y. pažiūrėti, ar svetainėje yra bendrasis logotipas (jis yra privalomas), ar paspaudus logotipą atsiranda vaistinių, parduodančių vaistus nuotoliniu būdu sąrašas, ar sąraše yra nuoroda į vaistinės internetinę svetainę.

Vaistinė, prieš pradėdama siūlyti parduoti nereceptinius vaistus nuotoliniu būdu, turi apie tai pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai ir su ja sudaryti sutartį dėl teisės naudotis bendruoju logotipu sutartyje numatytomis sąlygomis ir tvarka.

Vaistinės interneto svetainėje turi būti skelbiama papildoma informacija gyventojui apie nuotoliniu būdu siūlomus vaistinius preparatus ir jų pirkimo tvarką.

Nereceptinių vaistų pardavimui nuotoliniu būdu taikomi tie patys reikalavimai, kurie taikomi vaistų pardavimui vaistinėje. Parduodant vaistus nuotoliniu būdu, gyventojui turės būti suteikta farmacinė paslauga, kurią farmacijos specialistas suteiks naudodamasis ryšio priemonėmis.

SAM Ryšių su visuomene skyrius

[email protected], www.sam.lrv.lt

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!