BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Nuolaidos už kompensuojamųjų vaistų priemokas nedingo – priešingai, jos bus taikomos visose šalies vaistinėse

Data

2010 12 14

Įvertinimas
0
Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, jog žiniasklaidos interpretacijos neva nebeliko nuolaidų už kompensuojamųjų vaistų priemokas, neatitinka tikrovės. Atvirkščiai, vaistų gamintojai skirtingai nei iki šiol tokias nuolaidas galės taikyti ne pasirinktiems vaistinių tinklams, bet visoms be išimties šalies vaistinėms.
 
 
[end_header]
Pagal nuo 2010 m. gruodžio 12 d. įsigaliojusį sveikatos apsaugos ministro įsakymą vaistų gamintojai, norėdami taikyti nuolaidas pacientų priemokoms už kompensuojamuosius vaistus ar medicinos pagalbos priemones, turi apie tai deklaruoti Valstybinei ligonių kasai (VLK), nurodydami nuolaidų dydį ir taikymo trukmę.  Pažymėtina, kad gamintojui pradėjus taikyti nuolaidą, šio gamintojo vaisto kaina visoje šalies teritorijoje turi būti vienoda t.y. nuolaida  paciento priemokai už kompensuojamąjį vaistą ar medicinos pagalbos priemonę nustatytu laikotarpiu turi būti taikoma visose be išimties Lietuvos vaistinėse, ja galės pasinaudoti visi šalies gyventojai.
 
 
Šiuo metu pagal Nuolaidų tvarkos aprašą jau yra  deklaruotos ir taikomos nuolaidos 404 vaistiniams preparatams.
 
 
Atkreiptinas dėmesys, kad papildoma nuolaida  paciento priemokai už kompensuojamąjį vaistą ar medicinos pagalbos priemonę taip pat galės būti apmokama iš juridinių asmenų (pvz. vaistų gamintojų labdaros fondas) vykdomų socialinių paramos programų (pvz. nuolaidų kortelės pavidalu), skirtų neįgaliesiems ir (ar) asmenims, įgijusiems teisę gauti valstybinę socialinio draudimo senatvės pensiją, lėšomis. Tiesiog tokios socialinės paramos programos vadovas turės iš anksto informuoti VLK apie ketinimą taikyti papildomą nuolaidą paciento priemokai šios programos lėšomis.
 
 
Svarbu pažymėti ir tai, kad dabartinė tvarka reglamentuoja tik kompensuojamųjų vaistų nuolaidas. Parduodant nekompensuojamuosius vaistus, vaistinės ar jų tinklai galės taikyti individualiai pasirinktas nuolaidas.

Daugiau informacijos:
Martynas Marcinkevičius
Sveikatos apsaugos ministro patarėjas
Tel.: 8 686 92 232