copyright

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Nicoje įvyko 7-asis pasaulinis vyrų sveikatos kongresas

Data

2010 11 10

Įvertinimas
0
Nicoje (Prancūzija) vyko 7-asis Pasaulinis vyrų sveikatos kongresas „Kaip įveikti iššūkius?“, kuriame dalyvavo ir Lietuvos visuomenės sveikatos specialistai.
[end_header]
Visuomenės sveikatos specialistai turėjo galimybę dalyvauti kongrese įgyvendinant ES finansuojamą projektą „Visuomenės sveikatos priežiūros specialistų ir slaugos darbuotojų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo, kvalifikacijos kėlimas“ (VP1-1.1-SADM-10-V-01-007), kurį kartu su projekto partneriu Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru vykdo Higienos institutas.
 
 
Kongresą organizavo Tarptautinė vyrų sveikatos draugija, kurios pagrindinė veiklos sritis - lyčių medicina, o ypač vyrų sveikatos problemų nagrinėjimas medicininiu, biologiniu, socialiniu, politiniu ir visuomenės sveikatos aspektais. Rengiant kongresą dirbo didelė tarptautinė daugiadisciplininė ekspertų grupė. Kongrese dalyvavo apie tūkstantis dalyvių: mokslininkų, gydytojų, visuomenės sveikatos specialistų, sveikatos politikų iš viso pasaulio.
 
 
Kongreso plenarinėse ir paralelinėse sesijose pristatyti naujausi pasiekimai onkologinių ligų, senėjimo, kardiologijos, psichikos sveikatos, vyrų seksualinės sveikatos srityse, taip pat svarbiausi visuomenės sveikatos mokymų, marketingo ir informacijos sklaidos, sveikatos politikos ir strategijų vyrų sveikatos srityje pasiekimai. Daug dėmesio kongrese skirta onkologinėms ligoms, ypatingai prostatos vėžio, problemoms ir pasiekimams nagrinėti. Savo patirtimi lyčių medicinos srityje, ypatingai  pasiekimais sprendžiant krūties vėžio problemas, pasidalino Pasaulinės moterų sveikatos organizacijos vadovė iš JAV.
 
 
Lietuvos visuomenės sveikatos specialistai tikslingai dalyvavo sesijose, skirtose onkologinių ligų prevencijai.
 
 
Kitas Pasaulinis vyrų sveikatos kongresas įvyks 2011 metais spalio 5–8 dienomis  Vienoje (Austrija).