BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Naujienų agentūros kviečiamos dalyvauti pakartotiniame VVSSF konkurse

Data

2020 09 29

Įvertinimas
0
bendradarbiavimas sutartis verslas.jpg

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) taryba pakartotinai skelbia socialinės informacinės kampanijos projektų 5 dalies (Naujienų agentūros) projektų finansavimo konkursą. Jis skelbiamas, nes šioje dalyje pasibaigus ankstesnėms konkursų procedūroms, nebuvo sudaryta sutartis su paslaugų tiekėju. 

Iš viso informacinėms kampanijoms, kuriomis siekiama informuoti visuomenę apie koronaviruso situacijos valdymą šalyje, emocinę pagalbą žmonėms ir kitus aktualius klausimus, skirta 500 tūkst. eurų. Iš jų 10 tūkst. eurų numatyta naujienų agentūrų paslaugoms. 

Projektų paraiškų laukiama nuo rugsėjo 28 d. iki spalio 12 dienos. Daugiau informacijos čia

VVSSF tarybos pirmininkė Gražinos Belian teigimu, informacinė kampanija turi visuomenei siųsti aiškią ir mokslu pagrįstą žinią, kad kiekvienas iš mūsų turėtume jaustis atsakingi už savo ir artimųjų bei kitų aplinkos žmonių ateitį ir sveikatą. 

„Siekdami suvaldyti koronaviruso infekcijos plitimą šalyje, kiekvienas iš mūsų turėtų sugebėti racionaliai įvertinti esamą padėtį, protingai prisitaikyti prie pokyčių, suprasti vykdomus prevencinius veiksmus, atsižvelgti į specialistų rekomendacijas ir gebėti jas taikyti asmeniniame gyvenime bei imtis aktyvių prevencinių veiksmų“, – sako G. Belian. 

Įgyvendinant projektus bus siekiama informuoti visuomenę apie koronaviruso situacijos valdymą šalyje, prevencines ir apsaugos priemones, teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas, koronavirusinės infekcijos tyrimą ir gydymą, galimybes gauti emocinę pagalbą ir kitais aktualiais klausimais.

Apie Valstybinį visuomenės sveikatos stiprinimo fondą:
Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas veiklą pradėjo 2016 metais. Jo lėšos naudojamos visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veikloms, įskaitant prevencinius projektus, socialinę reklamą, mokslinius tyrimus.

Sprendimus dėl fondo lėšų skyrimo priima fondo taryba, kurios sudėtį 5 metams tvirtina Vyriausybė. Tarybą sudaro 14 narių, tarp jų – ministerijų, savivaldos, žiniasklaidos, nevyriausybinių organizacijų, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Nacionalinės sveikatos tarybos atstovai.

Taryba tvirtina Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis remiamų projektų sritis ir jų prioritetus, skelbia konkursus projektams atrinkti, nustato projektų atrankos kriterijus, priima sprendimus skirti arba neskirti lėšas pateiktiems projektams.

Fondo lėšas sudaro Vyriausybės nustatytas praėjusių metų faktinių įplaukų procentas iš akcizo pajamų, gautų už parduotus alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką, bei įplaukų iš lėšų, gautų iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

SAM Spaudos tarnyba