copyright

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


N. Ribokienė: nėra svarbesnės užduoties kaip vaikų sveikatos gerinimas

Data

2011 12 22

Įvertinimas
0
N. Ribokienė: nėra svarbesnės užduoties kaip vaikų sveikatos gerinimas
N. Ribokienė: nėra svarbesnės užduoties kaip vaikų sveikatos gerinimas
Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su Šveicarija, 2012 metais pradeda įgyvendinti du projektus, susijusius su nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių paslaugų kokybės bei jų prieinamumo gerinimu. Projektams įgyvendinti Šveicarija skyrė apie 120 mln. litų, dar 21 mln. litų sudaro Lietuvos bendrasis finansavimas.  
[end_header]
Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės, įgyvendinus programą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“, tikimasi šalies ligonines aprūpinti būtina modernia medicinine įranga, sumažinti netolygumus tarp šalies miestų ir rajono ligoninių.
 
„Ypatingai norėčiau pabrėžti, kad didelis dėmesys bus skiriamas ir sveikatos priežiūros specialistų, teikiančių akušerijos, neonatologijos ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugas, kvalifikacijai tobulinti, kuriama ir naudojimui sveikatos priežiūros įstaigose parengiama kompiuterinė nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos duomenų bazė“, – sako N. Ribokienė. Viceministrės teigimu, nemažiau svarbi yra ir kita programa, skirta energiją tausojančių technologijų įvedimui Lietuvos ligoninėse, teikiančiose paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams.
 
„Vaikų sveikata visada buvo ir bus prioritetinė viso pasaulio, Europos Sąjungos, mūsų valstybės, mūsų sveikatos politikos dalis. Šiandienos vaikai – rytdienos suaugusieji. Jie yra verti saugesnio, gražesnio ir sveikesnio pasaulio. Nėra svarbesnės užduoties kaip vaikų sveikatos gerinimas, kuris šiuolaikiniame pasaulyje įsivaizduojamas kaip įvairių priemonių kompleksas“, – sako N. Ribokienė.
 
Programoje „Nėščiųjų gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ dalyvaus 22 ligoninės ir Gimdymo namai, o energiją tausojančios technologijos bus įdiegtos 15-koje ligoninių.
Abi programas numatoma baigti vykdyto 2016 metais.
Sveikatos apsaugos ministerija turi sukaupus nemažai gerosios bendradarbiavimo su Šveicarijos Vyriausybe praktikos. 1994–1996 m. Šveicarijos Vyriausybė skyrė 4,6 mln. Šveicarijos frankų programai  „Neonatologija“. Už šias lėšas 8 didžiausioms mūsų šalies ligoninėms, teikiančioms sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams, buvo nupirkti šiuolaikiški medicinos prietaisai bei apmokytas ligoninių personalas. Tai sudarė prielaidas sukurti naują pagalbos nėščiajai, gimdyvei ir naujagimiui sistemą, pakelti medicinos personalo kvalifikaciją. Žymiai sumažėjo naujagimių, kūdikių ir perinatalinis mirtingumas. 
 

Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių  su visuomene skyrius,
el. paštas: samrsv@sam.lt 
www.sam.lt