copyright

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Mokslinė praktinė konferencija „Antimikrobinio atsparumo ir hospitalinių infekcijų valdymas“

Data

2010 11 08

Įvertinimas
0
Minint Europos supratimo apie antibiotikus dieną, Sveikatos apsaugos ministerija ir Higienos institutas organizuoja mokslinę praktinę konferenciją „Antimikrobinio atsparumo ir hospitalinių infekcijų valdymas“, kuri šių metų lapkričio 17 dieną vyks Vilniuje - Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose ir lapkričio 25 dieną - Klaipėdoje - Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Į konferenciją kviečiami ligoninių ir kitų asmens sveikatos priežiūros įstaigų administratoriai, infekcijų kontrolės specialistai, visuomenės sveikatos specialistai, vykdantys užkrečiamųjų ligų epidemiologinę priežiūrą.
[end_header]
Europos supratimo apie antibiotikus diena, Europos ligų ir prevencijos centro bei Europos Komisijos iniciatyva, pirmą kartą paminėta 2008 metais. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į antimikrobinio atsparumo grėsmę visuomenės sveikatai ir padėti suprasti teisingo antibiotikų vartojimo svarbą. Šiais, 2010 metais, Europos supratimo apie antibiotikus diena siekiama paskatinti teisingą antibiotikų vartojimą ligoninėse, sumažinti nereikalingą jų skyrimą. Daugiau informacijos apie Europos supratimo apie antibiotikus dieną Higienos instituto internetiniame tinklapyje.
 
 
Konferencijos pirmoji sesija skirta antimikrobinio atsparumo problemai. Jos metu bus kalbama apie antimikrobinių vaistų vartojimo ir antimikrobinio atsparumo problemą, infekcijų sukėlėjų atsparumą, racionalų antimikrobinių vaistų vartojimą, bus pristatyti mokslinių tyrimų rezultatai.
 
 
Antrojoje sesijoje bus aptariami hospitalinių infekcijų valdymo klausimai. Šios sesijos metu bus supažindinama su naujomis infekcijų grėsmėmis ir gripo epidemiologine situacija, pristatyti 2010 m. hospitalinių infekcijų paplitimo tyrimo rezultatai, bus kalbama apie specialistų, vykdančių infekcijų priežiūrą ir kontrolę, kompetencijas bei apžvelgti teisinės bazės, reglamentuojančios infekcijų valdymą, pokyčiai bei įgyvendinimo galimybės. Konferencijos dalyviai bus supažindinti su 2011 m. planuojamu Europoje atlikti infekcijų ir antibakterinių vaistų vartojimo paplitimo tyrimu.
 
 
Dalyvių skaičius yra ribotas, todėl pageidaujančius dalyvauti prašome registruotis - iki 2010 m. lapkričio 12 d. į konferenciją Vilniuje ir iki lapkričio 19 d. į konferenciją Klaipėdoje faksu (8 5) 262 4663 arba el. paštu konferencija@hi.lt, nurodant vardą, pavardę, darbovietę bei pareigas, konferencijos vietą (Vilnius/Klaipėda).
 
 
Preliminari konferencijos programa:
Konferencija Vilniuje (atsiųsti)
Konferencija Klaipėdoje (atsiųsti) 
 
Daugiau informacijos suteiks Jolanta Ašembergienė, tel. (8 5) 261 6681 arba el. paštu konferencija@hi.lt