BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministras A. Veryga susitiko su Japonijos Tokijo mokslo universiteto viceprezidentu profesoriumi M. Asashima

Data

2017 09 20

Įvertinimas
0
Nuotrauka -Ministras ir prof. M. Asashima.jpg

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga susitiko su Japonijos Tokijo mokslo universiteto viceprezidentu profesoriumi Makoto Asashima. Susitikimo metu ministras padėkojo profesoriui už ilgametį indėlį plėtojant bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Japonijos mokslininkų bei aptarė bendradarbiavimo galimybes gyvybės mokslų bei medicinos srityse.

Pasaulinio garso Japonijos mokslininko profesoriaus M. Asashima dėka pradėtas platus ir daugiaplanis Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimas mokslo srityje. Būdamas Japonijos pagrindinės mokslo finansavimo agentūros JSPS (angl. Japan Society for Promotion of Science) vykdančiuoju  direktoriumi 2014 m. inicijavo ir organizavo pirmąjį bendrą Lietuvos ir Japonijos mokslo simpoziumą, vykusį Japonijos Tsukubos universitete. Vėliau organizavo antrąjį ir trečiąjį mokslo simpoziumus, vykusius Tokijo universitete bei Lietuvos mokslo taryboje Vilniuje. 4-asis Lietuvos ir Japonijos mokslo simpoziumas vyks š. m. spalio mėn. Tokijo mokslo universitete. Iki šiol vykusiuose simpoziumuose dalyvavo daugiau kaip 50 Lietuvos mokslininkų, kurie turėjo galimybes pristatyti savo pasiekimus ir darbus, užmegzti ryšius su partneriais Japonijoje.

Prof. Makoto Asashima iniciatyva 2014 m. JSPS ir Lietuvos mokslo taryba pradėjo finansuoti bendrus Lietuvos ir Japonijos mokslininkų projektus, šiuo metu vykdoma 10 projektų gyvybės, socialinių, fizikinių ir kitų mokslų srityse.

2017 m. balandžio mėn. prof. Makoto Asashima buvo išrinktas Lietuvos mokslų akademijos užsienio nariu ir rugsėjo 19 d. Lietuvos mokslų akademijoje skaitė savo inauguracinę paskaitą.

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė-Šriubėnė
Sveikatos apsaugos ministro patarėja
tel. +370 5 219 3330,
mob. +370 683 76527, 
el. paštas [email protected]

Alina Žilinaitė
Ryšių su visuomene projektų vadovė
Sveikatos strateginės plėtros skyrius
tel.+370 5 260 4890,
mob. +370 699 42285,
el. paštas [email protected]