Ministras A. Veryga: „Pokyčiai labai geri, ligoninė juda į priekį“

Data

2019 06 18

Įvertinimas
2
Siauliu ligonineje.jpg
Giedriaus Baranausko nuotr.

Vakar Respublikinėje Šiaulių ligoninėje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Susitikimo metu aptarti pokyčiai, vykstantys gydymo įstaigoje nuo praėjusių metų rudens, kai gydymo įstaigai pradėjo vadovauti direktorius Remigijus Mažeika. Nemažai dėmesio skirta šiuo metu įgyvendinamiems, neseniai pradėtiems ir planuojamiems įgyvendinti investiciniams projektams, kuriuos remia ir ligoninės steigėjas – Sveikatos apsaugos ministerija. Spaudos konferencijos metu sveikatos apsaugos ministras A. Veryga atsakė į žurnalistų klausimus.

Ministras A. Veryga susitiko su ligoninės centrų, klinikų vadovais. Gydymo įstaigos vadovas perskaitė pranešimą, kuriame aptarė aktualiausias problemas. Buvo pristatyta  gegužės mėnesį sveikatos apsaugos ministro pasirašyta naujoji valdymo struktūra, kuria mažėja padalinių skaičius, mažinamas valdymo aparatas, centralizuojama bei jungiama kai kurių padalinių, skyrių veikla.

Pasak vadovo, mažinant administravimo naštą ne tik taupomas biudžetas, bet daugelyje klinikų vykdomi darbo organizavimo pokyčiai.  Direktorius R. Mažeika pasidžiaugė praėjusiais metais viršyta sutartimi su Teritorine ligonių kasa.  Šių metų pirmasis ketvirtis taip pat finansiškai sėkmingas. Teikiamų medicinos paslaugų plėtra – pagrindinis sėkmės variklis. Buvo aptarti  paslaugų plėtros pirmieji rezultatai.

Skirta dėmesio ir ES struktūrinių formų investuojamiems projektams. Pristatytas 2017 metais pradėtas įgyvendinti Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos infrastruktūros modernizavimo projektas. Lapkritį šis projektas turėtų finišuoti.

Gegužės mėnesį pradėtas projektas, skirtas kraujotakos sistemos ligų diagnostikos ir gydymo infrastruktūros modernizavimui Širdies ir kraujagyslių centre. Per dvejus metus planuojama pastatyti apie 848 kv. m rentgeno chirurginių operacinių priestatą, įsigyti įvairios medicinos įrangos, būtinos Širdies ir kraujagyslių centrui modernizuoti.

Pristatyti ir 2018 metais pradėti įgyvendinti projektai „Galvos smegenų kraujotakos ligų diagnostikos ir gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas Šiaulių apskrityje“ bei „Vaikų sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas Šiaulių apskrityje“.  Jų metu bus atnaujintos patalpos, įsigyta modernios medicinos įrangos.  

Gydymo įstaigos vadovas kreipėsi į ministrą dėl palaikymo ypač aktualaus, per 1,7 mln. vertės projekto „Geriatrinių paslaugų prieinamumo didinimas VšĮ Respublikinėje Šiaulių ligoninėje“ įgyvendinimo. Planuojama įvykdyti pastato rekonstrukciją, įsigyti įrangos ir baldų. Ligoninės steigėjui Sveikatos apsaugos ministerijai jau yra pateiktas raštas ir patikslintas preliminarus projektinis pasiūlymas dėl projekto įgyvendinimo.

Susitikimo su sveikatos apsaugos ministru A. Veryga metu buvo pristatyti ir kiti, ne tokie reikšmingi finansiškai, tačiau gydymo įstaigai labai svarbūs investiciniai projektai. Sveikatos apsaugos ministras drauge su gydymo įstaigos vadovais apžiūrėjo ligoninės patalpas, kurios laukia permainų ir naujovių.

Pasižiūrėti, kaip sekasi ligoninei, vadovaujant naujajam direktoriui R. Mažeikai – toks ir buvo sveikatos apsaugos ministro vizito tikslas ligoninėje. Pasak ministro A. Verygos, trejus metus keitėsi ligoninės vadovai,  dėl ko susikaupė finansinių bei valdymo problemų.

„Norėjau įsitikinti, kaip sekasi, kokie pirmi rezultatai. Galiu pasakyti – pokyčiai labai geri, ligoninė juda į priekį, tai geras pavyzdys ir pacientams, ir ligoniams“, – teigė sveikatos apsaugos ministras ir akcentavo, jog ypač reikalingi gydymo įstaigoje vykstantys struktūros pokyčiai, nes dėl jų gerės galimybės didinti atlyginimus darbuotojams, bus daugiau paslaugų pacientams.

Susipažinęs su ES investicinių fondų remiamais projektais, kuriuos įgyvendina ar ruošiasi įgyvendinti gydymo įstaiga, sveikatos apsaugos ministras A. Veryga teigė, kad ligoninės steigėja visada suinteresuota remti pažangias idėjas, tik klausimas, kiek ir ką finansuoti, visada kyla. Geriatrijos paslaugų gerinimo idėjas, kurias įgyvendinti rengiasi ir Respublikinė Šiaulių ligoninė, ministerija visada remia, nes šių paslaugų poreikis didėja labai sparčiai.

„Ligoninės nėra vienodos, jose kyla skirtingos problemos, ir struktūros pokyčiai kitai gydymo įstaigai gali netikti, tačiau gerieji pokyčiai, kurių reikia ir medikams, ir pacientams, visur labai panašūs ir visur reikalingi“, – teigė A. Veryga.  

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija