BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministras A. Veryga medikams primena apie būtinybę deklaruoti interesus

Data

2017 05 22

Įvertinimas
0
Receptas.jpg

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) pavaldžių gydymo įstaigų vadovus užtikrinti, kad visi jose dirbantys medicinos darbuotojai oficialiai deklaruotų viešuosius ir privačius interesus. Jį pasiekusioje informacijoje iš Vyriausios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nurodoma, kad ne visi šią pareigą tinkamai atlieka, tad, reaguodamas į šiuos duomenis, ministras ragina medikų bendruomenę atsakingai žiūrėti į šią pareigą.  

„Esame už atvirumą, atsakingumą ir skaidrumą. Tad neabejotinai turime vadovautis šiuo metu galiojančiais teisės aktais, kurie mus, dirbančius valstybinės tarnyboje, įpareigoja elgtis būtent taip – viešai deklaruoti viešuosius ir privačius interesus. Neabejotinai, tai labai svarbu, nes aiškiai deklaravus interesus ir, pavyzdžiui, iškilus galimiems interesų konfliktams, medikai turi nusišalinti nuo priimamų sprendimų, kurie gali kenkti dalykinei medikų reputacijai bei išvengti galimų nesusipratimų“, – teigia ministras A. Veryga.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, tai padaryti yra būtina gydytojams, odontologams ir farmacijos specialistams, dirbantiems biudžetinėse ir viešosiose įstaigose, kurių savininkė yra valstybė ar savivaldybė, valstybės ir savivaldybių įmonėse bei įmonėse, kurių akcijos, suteikiančios daugiau kaip 1/2 balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, nuosavybės teise priklauso valstybei ar savivaldybei, turinčiose asmens sveikatos priežiūros ar vaistinės veiklos licenciją. Tai padaryti medicinos darbuotojai turėjo iki 2015 m. kovo 1 d., įsigaliojus šiai naujovei. Tuo tarpu kiti dirbantieji valstybinės tarnyboje, kurie privalo deklaruoti privačius interesus, deklaracijas turi pateikti per 30 kalendorinių dienų nuo jų priėmimo ar paskyrimo į pareigas dienos.

Ministrą pasiekusioje naujausioje informacijoje nurodoma, kad ne visi medikai kruopščiai deklaruoja viešuosius ir privačius interesus. Tad tuo tikslu, ministras A. Veryga įpareigojo patarėją korupcijos prevencijos klausimais Nendrę Černiauskienę kreiptis į SAM pavaldžių įstaigų vadovus ir priminti, kad jie privalo užtikrinti, jog gydymo įstaigų medicinos darbuotojai deramai atliktų savo pareigas.

„Tai yra vienas iš būdų gerinti medikų įvaizdį ir didinti šios profesijos atstovų pasitikėjimą visuomenėje, mažinti korupcijos apraiškas sveikatos priežiūros srityje“, – teigia A. Veryga. 

Ministro patarėja N. Černiauskienė primena, kad privačių interesų deklaracijoje privalu nurodyti visas asmens ir jo sutuoktinio darbovietes (t. y. deklaraciją pildo deklaruojantis žmogus, pateikdamas nurodytus duomenis apie save ir savo sutuoktinį, sugyventinį ar partnerį). Taip pat reikia nurodyti narystę ir pareigas įmonėse, įstaigose, asociacijose ar fonduose, juridinius asmenis, kurio dalyvis jis yra (ar sutuoktinis), individualią veiklą. Taip pat – ir per paskutinius 12 kalendorinių mėnesių gautas dovanas (išskyrus artimų dovanas), jei dovanų vertė didesnė negu 150 eurų bei per paskutinius 12 mėnesių sudarytus ir kitus galiojančius sandorius, jei sandorio vertė didesnė negu 3000 eurų.

Daugiau informacijos:

SAM Personalo skyrius
Tel. (8 5) 205 3373
[email protected]

SAM RsV
[email protected]