BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministras A. Veryga ir LGBT bendruomenės atstovai aptarė lyties keitimo reglamentavimą

Data

2017 04 27

Įvertinimas
0
Susitikimas LGBT bendruomene.jpg

Trečiadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga susitiko su Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL bei Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovais ir aptarė lyties keitimo procedūrų Lietuvoje reglamentavimo bei kitus LGBT bendruomenei svarbius sveikatos srities klausimus.

Susitikimo tikslas buvo aptarti skirtumą tarp lyties keitimo operacijų ir teisinio lyties pakeitimo pripažinimo. Pagal nusistovėjusią teismų praktiką, asmens tapatybės dokumentai translyčiams nėra keičiami tol, jiems nėra pakeista lytis chirurginiu būdu. Tačiau galiojant tokiai praktikai translyčiai žmonės susiduria su diskriminacija, blogėja jų psichinė sveikata, tad LGBT ir žmogaus teisių bendruomenė siekia tokią tvarką pakeisti.

Susitikimo metu aptartos ir galimybės šiems žmonėms teikti svarbias su psichikos sveikata susijusias konsultacijas, pakaitinę hormonų terapiją bei atsakyta į kitus svarbius juos dominančius klausimus.

„Žmonės, norintys pasikeisti lytį Lietuvoje susiduria su daugybe sunkumų. Visų pirma tai psichologinės problemos, diskriminacija, tolerancijos stoka visuomenėje. Su šiomis problemomis susiduria visa LGBT bendruomenė, o tai gali turėti rimtų pasekmių tolimesniam žmogaus gyvenimui, o kartais netgi privesti prie savižudybės. Tad mažiausia, ką galime padaryti, tai užtikrinti jiems teikiamą psichologinę pagalbą ir būtinas medikų konsultacijas“, - sako ministras A. Veryga.

Susitikimo metu sutarta, kad kai šalyje yra tokia sudėtinga situacija sveikatos apsaugos srityje, nuolatos trūksta finansavimo ir specialistų, kalbėti apie sudėtingas lyties keitimo operacijas reikia labai atsargiai ir nuosaikiai, tačiau su psichikos sveikata ir pakaitine hormonų terapija susijusios sveikatos priežiūros paslaugos translyčiams žmonėms, kurie to pageidauja, turėtų būti teikiamos. Juk jie yra tokie pat mokesčių mokėtojai Lietuvoje, kaip ir kiti mūsų šalies piliečiai, tad jie turi teisę ir į asmens sveikatos priežiūros paslaugas.