BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Minint Tarptautinę nerūkymo dieną

Data

2010 11 22

Įvertinimas
0
Lapkričio 18 dieną, Tarptautinę nerūkymo dieną, Kelmės visuomenės sveikatos biuro specialistė Audronė Palubinskienė kartu su Kelmės ligoninės gydytoja kardiologe Regina Dargiene ir bendrosios praktikos slaugytoja Jurgita Blažiene, organizavo akciją  ,,Jei noriu gyventi ilgai, mesti rūkyti turiu būtinai“.
 
[end_header]
Akcijos metu, visiems, tą dieną apsilankiusiems pas gydytoją kardiologę R. Dargienę, kurie vis dar rūko, buvo suteikta informacija apie rūkymo sukeliamus sveikatos negalavimus, išdalinti lankstinukai apie tai, kas vyksta žmogaus organizme metus rūkyti, kada žmogus pajunta pirmuosius gerus požymius, kiek laiko turi praeiti, kad organizmas visiškai išsivalytų nuo kenksmingų medžiagų ir pan.
 
Gydytoja R. Dargienė ir bendrosios praktikos slaugytoja J. Blažienė kasdien susiduria su žmonėmis, kuriems reikia medikų pagalbos. Pasak gydytojos, dėl širdies ligų kreipiasi vis jaunesnio amžiaus žmonės. Ir tik tuomet, kai liga negailestingai pažvelgia į mūsų akis, mes susimąstome apie savo gyvenimo būdą, apie žalingus įpročius, netinkamą darbo ir poilsio režimą, patiriamą stresą.
 
Mūsų akcijos tikslas ir buvo įkvėpti, suteikti reikalingų žinių, padrąsinti žmones, žengti tą sunkų pirmąjį žingsnį savo sveikatos labui, tai yra – mesti rūkyti. Iš tą dieną apsilankiusių 12 žmonių, 9 žmonės rūko. Tačiau du žmonės tvirtai mums pažadėjo neberūkyti, jie sakė, kad neverta gyvenimo paversti dūmų kamuoliu. Visiems norintiems atsisakyti rūkymo buvo įteikti simboliniai pasai, kuriuose patys rūkoriai parašė pasižadėjimą nuo įsimintinos Tarptautinės nerūkymo dienos metantys rūkyti.
 
Labai tikimės, kad jų pavyzdžiu paseks ir kiti. Nuoširdus medikių bendravimas, žinios ir kompetencija jiems suteiks jėgų nugalėti savo žalingus įpročius.
 
Parengė Kelmės rajono savivaldybės
visuomenės sveikatos biuro specialistė Audronė Palubinskienė