copyright

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Medicinos rezervą papildė dar 1 mln. kaukių medikams

Data

2020 05 20

Įvertinimas
0
IMG_6393.jpg

Rengiantis galimai naujai koronaviruso (COVID-19) bangai, ir toliau kaupiamas medicinos rezervas. Tuo tikslu jis nuolat pildomas. Trečiadienį šį rezervą papildė 1 mln. asmens apsaugos priemonių - specialių medicininių kaukių siunta. Šią paramą neatlygintinai skyrė naftos perdirbimo bendrovė „Orlen Lietuva“.

Šią medicininių kaukių siuntą priėmė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis ir Ekstremalių situacijų sveikatai centro direktorius Olegas Sitnikovas, o jas atvežė „Orlen Lietuva“ generalinis direktorius Michal Rudnicki, generalinio direktoriaus patarėjas Filip Pieczynski.

Minėtos medicininės kaukės į šį rezervą, saugomą Ekstremalių sveikatai situacijų centre, atgabentos vilkikais. Visos siuntos svoris – 3,6 tonos.

Kaip jau skelbta, nuo birželio 1 d. keičiasi asmens saugos priemonių skirstymo  tvarka mūsų šalies įstaigoms ir iš medicinos rezervo jos būtų skiriamos tik karščiavimo klinikoms ir mobiliesiems punktams bei toms gydymo įstaigoms, kuriose įvyktų staigus koronaviruso protrūkis.

Tuo tarpu visos kitos šalies gydymo įstaigos medikams skirtas apsaugos priemones turės įsigyti pačios arba padedant šių įstaigų steigėjams, t. y. savivaldybėms. Tad nuo birželio 1 d. jos yra įpareigotos pačios apsirūpinti reikalingomis apsaugos priemonėmis, organizuoti jų pirkimą ir sandėliavimą, rūpintis logistika.

SAM primena, nepaisant to, kad bendra šalies situacija dėl koronaviruso pandemijos gerėja, atsipalaiduoti dar negalima, rengiamasi galimai kitai infekcijos bangai. Tuo tikslu valstybė siekia sukaupti tokio dydžio rezervą, kad jo užtektų trims mėnesiams į priekį. Jį sudarytų gydymo įstaigų, savivaldybių ir valstybės sukauptas rezervas.

Šiuo metu centralizuotai užtikrintas daugiau nei vieno mėnesio rezervas, jei situacija staigiai pablogėtų.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija