copyright

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Marijampolės ugdymo įstaigose pradedama burnos higienos programa

Data

2011 12 29

Įvertinimas
0
Marijampolės ugdymo įstaigose pradedama burnos higienos programa
Marijampolės ugdymo įstaigose pradedama burnos higienos programa
Šalyje įgyvendinamos sveikatos ugdymo programos, tačiau mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad mūsų visuomenės narių sveikatos rodikliai, tarp jų ir vaikų, kasmet blogėja: plačiai paplitęs dantų ėduonis, netaisyklinga laikysena, regos aštrumo sutrikimai, ir net psichikos susirgimai. Lietuvos vaikų ir paauglių burnos higienos būklę palyginus su kitomis Europos šalimis, galima vertinti tik patenkinamai. Kaip žinia, viena svarbiausių dantų ėduonies profilaktinė priemonė – tinkama burnos higiena. 
[end_header]
Atsižvelgdamas į šią situaciją, 2011 metų lapkričio pradžioje Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras parengė ir pradėjo vykdyti „Burnos higienos ugdymo programa pirmų klasių mokiniams“. Ši programa skirta Marijampolės savivaldybės ugdymo įstaigų pirmų klasių mokiniams ir jų tėvams (įtėviams), globėjams ar rūpintojams. Jos tikslas – ilgalaikėje perspektyvoje mažinti dantų karieso paplitimą formuojant teisingus burnos higienos įgūdžius mokyklinio amžiaus vaikams. Programa finansuojama iš Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Marijampolės savivaldybės biudžeto lėšų.
Programos įgyvendinimo metu švietimo įstaigoje dirbanti biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistės kviečia pirmokus ir jų tėvelius dalyvauti burnos higienos ugdymo teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose. Jų metu suteikiama informacija apie taisyklingą burnos higieną, dalinama padalomoji medžiaga, vyksta praktiniai dantų valymo mokymai. Esant poreikiui vaikams numatytos ir papildomos, su burnos higienos ugdymu susijusios, priemonės: animacinio filmo peržiūra, įvairios užduotys sprendžiant kryžiažodžius, piešiant, skaičiuojant ir pan. Tam tikslui Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo visuomenės sveikatos priežiūros specialisčių kvalifikacijos kėlimo kursus burnos higienos tema, aprūpino sveikatos kabinetus mokyklose burnos higienos mokymo priemonėmis bei paruošė metodines rekomendacijas specialistams. Programos vykdymo metu pirmokėliams ir jų tėveliams taip pat bus išdalinta daugiau nei 600 pastų, dantų šepetėlių ir įvairios padalomosios medžiagos.

Parengė
Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė
Sigita Čėsnienė