BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ligoninių prašoma greičiau atnaujinti stacionarinių paslaugų teikimą

Data

2020 07 24

Įvertinimas
1
ligonines.jpg

Penktadienį nuotoliniu būdu vykusiame pasitarime Sveikatos apsaugos ministerijos, savivaldybių ir ligoninių vadovai aptarė priemones, kurios padėtų sparčiau atnaujinti planinių ir neplaniniųpaslaugų teikimą ligoninėse. Ligoninių steigėjos – savivaldybės - ir ligoninių vadovai paraginti darbą organizuoti taip, kad artimiausiu metu teikiamų paslaugų apimtys pasiektų ne mažiau kaip 70 proc. prieš karantiną buvusio lygio.

Šiemet birželį stacionarinių paslaugų vidurkis šalies ligoninėse sudarė 77,4 proc., lyginant su 2019 m. birželiu. Tačiau pažymėtina, kad ligoninės dirbo labai netolygiai. Sudėtingiau prie įprasto darbo režimo grįžta tos gydymo įstaigos, kuriose buvo užfiksuotas koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkis.

Ligoninių vadovai atkreipė dėmesį, kad tebegaliojantys infekcijų kontrolės reikalavimai neleidžia priimti tiek pat pacientų, kiek prieš karantiną. Todėl buvo sutarta, kad ligoninių atstovai per savaitę pateiks pasiūlymus dėl infekcijų kontrolės reikalavimų tobulinimo.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai priminė, kad iš ligoninių nereikalaujama atnaujinti paslaugų pilna apimtimi. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro sprendimu nustatyta minimali stacionarinių paslaugų atnaujinimo apimtis liepos mėnesiui sudaro 70 proc.

„Nuolat sulaukiame gyventojų skundų, kad ligoninės nukelia gyventojams reikiamas suteikti planines paslaugas keliems mėnesiams. Ši situacija neturėtų tęstis. Prašome ligoninių vadovus darbą organizuoti taip, kad visi pacientai, kuriems būtinos stacionarinės paslaugos, jas gautų laiku“, - susitikime kalbėjo sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.

Ligoninių atstovams taip pat priminta, kad pagal galiojančią tvarką privalomi COVID-19 tyrimai atliekami tada, kai gydytojai nusprendžia juos atlikti ir  tik tiems pacientams, kuriems pasireiškia klinikiniai šios ligos požymiai arba asmuo atitinka epidemiologinius kriterijus (pvz., artimas sąlytis su sergančiuoju koronaviruso infekcija). Dėl visų kitų pacientų testavimo sprendžia sveikatos įstaigų vadovai. Ligoninės paragintos keistis gerąja praktika, kaip užtikrinti infekcijų kontrolės reikalavimus ir kokias pacientų grupes tirti.

Primename, kad praeitą penktadienį, liepos 17 d., sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga kreipėsi į šalies savivaldybes ir joms priklausančias gydymo įstaigas, prašydamas susitelkti ir kuo greičiau grįžti prie įprasto gyventojų aptarnavimo gydymo įstaigose. 

Sulaukus daug gyventojų skundų dėl per lėto grįžimo prie tradicinių „gyvų“ konsultacijų poliklinikose ir nesuteikiamų paslaugų ligoninėse, Vyriausybė nusprendė atidžiai stebėti, kaip grįžtama prie planinių paslaugų teikimo. Jau anksčiau buvo skelbta, kad liepos mėnesį, norėdamos gauti 1/12 apmokėjimą už paslaugas, gydymo įstaigos turi suteikti ne mažiau kaip 70 proc. stacionarinių ir ne mažiau kaip 80 proc. ambulatorinių paslaugų apimčių. Vyriausybės pasitarime nuspręsta, kad jei paslaugų teikimo sutrikimai išliks iki rugsėjo 1 d., gali būti atsisakyta dabar galiojančio vadinamojo 1/12 apmokėjimo modelio ir pereita prie mokėjimo už suteiktų paslaugų faktą.

SAM Spaudos tarnyba