BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ligoninėms ir GMP stotims vėl vežiojamos asmens apsaugos priemonės

Data

2020 04 15

Įvertinimas
0
1943.jpg

Lietuvos medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija, išvežiota dar viena dalis iš Kinijos atskraidintų asmens apsaugos priemonių. Ligoninėms ir GMP stotims išdalinti apsauginiai akiniai, vienkartinės medicininės kaukės, vienkartinės medicininės kepurės, vienkartiniai apsauginiai kombinezonai ir vienkartinės pirštinės.

Penkioms organizuojančioms šalies ligoninėms (Santaros klinikoms, Kauno klinikoms, Klaipėdos universitetinei ligoninei, Respublikinei Panevėžio ligoninei ir Respublikinei Šiaulių ligoninei), kurios pagal poreikį išdalina gautas asmens apsaugos priemones veikimo teritorijoje esančioms gydymo įstaigoms, nuvežta 41 tūkst. apsauginių akinių, 795 tūkst. vienkartinių medicininių kaukių, 145 tūkst. medicininių kepurių, beveik 39 tūkst. apsauginių kombinezonų ir 36 tūkst. vienkartinių pirštinių.

Taip pat penkioms didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stotims pristatyta 7600 apsauginių akinių, 12 tūkst. vienkartinių medicininių kaukių, daugiau nei 16 tūkst. medicininių kepurių, beveik 18 tūkst. apsauginių kombinezonų ir 14 tūkst. vienkartinių pirštinių.

Siunta Lietuvą pasiekė padedant Susisiekimo ministerijai, o į ligonines juos išvežioja valstybės valdoma akcinė bendrovė „Lietuvos paštas“.

SAM kiekvieną savaitę gauna patikslintus gydymo įstaigų poreikius asmens apsaugos priemonėms ir, darydama gautų siuntų skirstymą, atsižvelgia į pačių įstaigų įvardintą asmens apsaugos priemonių trūkumą, taip pat į pagrindinius sveikatos priežiūros specialistų aprūpinimo prioritetus.

Siekiant užtikrinti racionalų asmeninių apsaugos priemonių naudojimą, SAM, bendradarbiaudama su ekspertais, nustatė penkis saugumo lygius, apibrėžiant, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti mūsų šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai. Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką, t. y. pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus. Vadovaujantis šiais lygiais taip pat bus lengviau įvardyti asmens apsaugų poreikį.

 

Primename, kad informacija apie Lietuvos medikams paskirstytas asmens apsaugos priemonių kiekius yra nuolat skelbiama SAM internetinėje svetainėje.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija