Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuvos ir PSO ekspertai diskutuos apie sveikatos iššūkius

Data

2019 11 13

Įvertinimas
0
struktura2.jpg

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuras lapkričio 15 d. Seime (III r. 218 B salė) organizuoja Valstybinės sveikatos reikalų komisijos išplėstinį posėdį su užsienio ir Lietuvos ekspertais. Bus diskutuojama, kaip Lietuvoje mažinti sveikatos netolygumus ir užtikrinti sveikatos lygiateisiškumą, investuojant į tam didžiausią poveikį turinčias sritis, o sveikata būtų tarp prioritetinių sričių ir jai būtų skiriama daugiau dėmesio.

Renginio metu bus pristatyta Europos sveikatos lygiateisiškumo 2019 metų ataskaita, naujos PSO rekomendacijos, skirtos sveikatos lygiateisiškumui užtikrinti, aptarti iššūkiai ir galimybės, siekiant sveikatos lygiateisiškumo Lietuvoje.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, mūsų šalies sveikatos sistemos „paveikslas“ tampa geru pagrindu tokioms diskusijoms.

„Štai gyventojų vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė per pastarąjį dešimtmetį pailgėjo daugiau nei penkeriais metais, tik atotrūkis tarp vyrų ir moterų gyvenimo trukmės siekia dešimt metų. Mažėja savižudybių skaičius, bet pagal šį rodiklį vis dar pirmaujame Europoje. Didėja vidutinė tikėtina sveiko gyvenimo trukmė, tačiau vis dar atsiliekame nuo kitų šalių. Neabejotinai, tai yra pagrindas įdomiai ir tikslingai diskusijai tarptautiniu lygiu“, – sako ministras Aurelijus Veryga.  

Ekspertų vertinimu, sveikatą lemia ne tik žmogaus įsitikinimai, gyvenimo būdas ar sveikatos sistemos kokybė, bet ir socialiniai-ekonominiai faktoriai. Pavyzdžiui, išsilavinimas, kultūriniai veiksniai, pajamos ir socialinė apsauga, gyvenimo bei darbo sąlygos. Tad pastaraisiais metais vienas iš pagrindinių Lietuvos plėtros tikslų – mažinti socialinius ir ekonominius skirtumus ne tik tarp regionų ar regionuose, bet ir tarp socialinių grupių, lyčių, skatinti tolygią visos Lietuvos raidą. Tik taip galima užtikrinti geresnę gyventojų sveikatą.

Ekspertai teigia, kad už sveikatą turi būti atsakingi visi sektoriai, o, priimant spendimus ar įsipareigojimus, pirmiausia reikėtų juos vertinti visuomenės sveikatos požiūriu. Juk be geros gyventojų sveikatos nebus tvarios ekonomikos, o be tvarios ekonomikos – sveikos visuomenės.

Tad susirinkusieji turės galimybę dalintis nuomonėmis, kaip skirtingi sektoriai galėtų prisidėti prie mūsų šalies gyventojų sveikatos stiprinimo, aptarti naujas iniciatyvas ir pasidalinti gerąja praktika.

SAM Spaudos tarnyba