BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuvos gydymo įstaigos sėkmingai prisijungė prie tarptautinio retų ligų gydymo tinklo

Data

2016 12 19

Įvertinimas
0
20161215_122108.jpg

Lietuva sėkmingai prisijungė prie Europos referencijos centrų tinklo, orientuoto į retų ligų ir ypač sudėtingų sveikatos būklių gydymą. Nuo šiol Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų (VUL SK) ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų (LSMU KK) specialistai, kartu su kolegomis iš Europos, dalinsis išsamia informacija ir duomenų bazėmis, kurios leis suteikti geresnes diagnostikos bei gydymo paslaugas pacientams.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, šis laimėjimas dar kartą patvirtina Lietuvos specialistų aukštą kompetenciją ir tampa dideliu įsipareigojimu.

„Ilgą laiką retų ligų ir ypač sudėtingų sveikatos būklių pacientams nebuvo skiriamas pakankamas dėmesys, trūko informacijos ir bendradarbiavimo tarp specialistų tarptautiniu lygiu. Džiugu, kad nuo šiol oficialiai patvirtintas Europos referencijos tinklas sujungs pažangiausias gydymo įstaigas ir jų  specialistus bendram ypatingai svarbiam tikslui – retų ligų gydymui“, – sako ministras A. Veryga.

VUL SK specialistai dalyvaus septyniose tarptautinio tinklo srityse – įgimtų vystymosi ydų ir intelektinės negalios, paveldimų medžiagų apykaitos ligų, retų kraujo, nervų, inkstų, vaikų onkologinių ligų bei vaikų transplantacijos. LSMU KK specialistai dalyvaus keturiuose srityse: retų suaugusiųjų onkologinių ligų, retų akių, odos ir endokrininių ligų. Artimiausiu metu tikimasi patvirtinti dar vieną tarptautinio tinklo sritį – urogenitalinių ligų tinklą (dalyvautų VUL SK).

Europos referencijos tinklo tikslas – užtikrinti specializuotas, daugiaprofilines sveikatos priežiūros paslaugas ypač sudėtingų, retų ligų ar sveikatos sutrikimų turintiems pacientams, vykdyti diagnostinę, gydomąją, mokslo tiriamąją ir mokymo veiklą atitinkamose srityse ne tik šalies, bet ir visos Europos Sąjungos mastu.

Iš viso Europos Sąjungoje šiuo metu patvirtinti 23 retų ligų tinklai.

 

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

[email protected],  http://sam.lrv.lt

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!