Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuvoje skirstomos asmens apsaugos priemonės

Data

2020 04 28

Įvertinimas
0
738.jpg

Lietuvos medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija (COVID-19), vėl vežiojama iš Kinijos atskraidinta apsauginė apranga – šįkart jų išdalinta daugiau nei 2,3 mln. vienetų. Tai yra Vyriausybės užsakymo dalis. Iki šiol į Lietuvą atskraidinta 607 tonos asmens apsaugos priemonių. Planuojama, kad nuo kitos savaitės jos pradės keliauti ir traukiniais.

Šalies organizuojančios ligoninėms (Santaros klinikoms, Kauno klinikoms, Klaipėdos universitetinei ligoninei, Respublikinei Panevėžio ligoninei ir Respublikinei Šiaulių ligoninei), kurios pagal poreikį išdalina gautas asmens apsaugos priemones veikimo teritorijoje esančioms gydymo įstaigoms, nuvežta daugiau nei 160 tūkst. respiratorių, 29 tūkst. apsauginių akinių, daugiau nei 1,5 mln. vienkartinių pirštinių, 124 tūkst. medicininių kaukių, 38,5 tūkst. antbačių, beveik 71 tūkst. vienkartinių chalatų, 140 tūkst. medicininių kepurių ir daugiau nei 35,5 tūkst. apsauginių kombinezonų.

Taip pat didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stotims pristatyta 6120 respiratorių, 6500 apsauginių akinių, 61 tūkst. vienkartinių pirštinių, 6000 medicininių kaukių, 6000 antbačių, 9500 vienkartinių chalatų, 20 tūkst. medicininių kepurių ir 9040 apsauginių kombinezonų.

Kuršėnų mobiliam punktui skirta 2000 respiratorių, 2500 apsauginių akinių, 20 tūkst. vienkartinių pirštinių, 10 tūkst. medicininių kaukių, 1000 antbačių, 15 tūkst. vienkartinių chalatų, 20 tūkst. medicininių kepurių ir 1000 apsauginių kombinezonų.

Siekiant užtikrinti racionalų asmeninių apsaugos priemonių naudojimą, SAM, bendradarbiaudama su ekspertais, nustatė penkis saugumo lygius, apibrėžiant, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti mūsų šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai. Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką, t. y. pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus. Vadovaujantis šiais lygiais taip pat bus lengviau įvardyti asmens apsaugų poreikį.

Primename, kad informacija apie Lietuvos medikams paskirstytas asmens apsaugos priemonių kiekius yra nuolat skelbiama SAM internetinėje svetainėje.

Asmens apsaugos priemonių paskirstymo lentelė

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija