BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuva rengia greitojo reagavimo medikų komandą tarptautinėms misijoms

Data

2020 11 20

Įvertinimas
1
injured-woman-treated-by-paramedic.jpg

Sėkmingai įveikusi pirmą atrankos etapą, Lietuva žengė svarbų žingsnį siekdama gauti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sertifikatą, kuris leis šalies medikams dalyvauti tarptautinėse pagalbos misijose. Sertifikuota greitojo reagavimo medikų komanda galės vykti į „karštuosius taškus“ ir teikti pagalbą pandemijų, gamtinių nelaimių ir kitų katastrofų metu.

Sertifikavimo procesas užtrunka ne vienerius metus. Medikai, logistikos specialistai ir vadybininkai turi išmokti dirbti pagal PSO standartus, reaguojant į pasaulines nelaimes, ir turėti atitinkamą įrangą. Įveikus pirmą sertifikavimo etapą, Lietuvoje kitąmet planuojami tolesni mokymai. Juose dalyvausiantys PSO ekspertai taip pat supažindins suinteresuotų institucijų atstovus ir visuomenę su greitojo reagavimo medikų komandų veikla ir svarba.

Tarptautiniai ekspertai jau spėjo įsitikinti aukšta Lietuvos medikų kvalifikacija ir potencialu.

Šią vasarą Lietuvos specialistai buvo aukštai įvertinti už humanitarinę misiją Armėnijoje, kur medikų, logistikos ir planavimo specialistų komanda padėjo užsienio kolegoms sustabdyti nevaldomą koronaviruso plitimą. Įvertinus šią sėkmingą patirtį, tarptautinis bendradarbiavimas tęsiamas ir toliau.

SAM Spaudos tarnyba