BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuva įsigis 10 tūkst. papildomų COVID-19 vakcinos dozių iš kompanijos „Moderna“

Data

2021 02 10

Įvertinimas
1
pexels-alena-shekhovtcova-6074949.jpg

Vyriausybė per trečiadienio posėdį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui įsigyti 10 tūkst. papildomų COVID-19 vakcinos dozių iš farmacijos kompanijos „Moderna“. Gamintojas šias vakcinas turėtų pristatyti šių metų antroje pusėje.

Europos Sąjungos šalims išsidalijus gamintojo siūlomą vakcinų kiekį, liko neišdalytų dozių, todėl Europos Komisija paragino valstybes nares solidarizuotis ir įsigyti minimalų kiekį vakcinų, t. y. 10 tūkst. dozių. 

Reaguodama į šį raginimą ir paankstintą papildomų „Moderna“ vakcinų pristatymo terminą Vyriausybė šiam pasiūlymui pritarė.

Praėjusį mėnesį ministrų kabinetas nepritarė papildomų vakcinų pirkimui iš kompanijos „Moderna“, nes gamintojas padidino kainą ir išplėtė pristatymo terminus iki kitų metų.

Iki šiol pagal išankstinę sutartį su „Moderna“ Lietuvai buvo numatyta 496 tūkst. vakcinos dozių. Iš viso pagal išankstines sutartis, kurios yra sudarytos su šešiais gamintojais, Lietuva yra užsakiusi daugiau nei 9 mln. vakcinos dozių.

Šio vakcinų kiekio turėtų užtekti paskiepyti daugiau nei 70 proc. šalies gyventojų. Pasak specialistų, tokia paskieptų gyventojų dalis užtikrintų kolektyvinį imunitetą nuo koronaviruso.

Vakcinacija Lietuvoje vykdoma pagal Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą planą. Jį ir kitą aktualią informaciją apie vakcinaciją rasite čia: https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcinavimas

SAM Spaudos tarnyba