BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Lietuva dalyvauja trijuose EK vykdomuose pirkimuose

Data

2020 03 26

Įvertinimas
0
3505734.jpg

Lietuva yra pateikusi paraiškas dalyvauti trijuose Europos Komisijos (EK) inicijuotuose bendruose su kitomis šalimis pirkimuose, kurių metu bus perkamos asmens apsaugos priemonės, dirbtinių plaučių ventiliavimo aparatai ir laboratorijos reagentai bei diagnostikos priemonės. Tikimasi, kad sutartys su gamintojais bus pasirašytos balandžio mėnesį.

Šių pirkimų metų planuojama įsigyti 300 tūkst. respiratorių, 1 mln. vienkartinių kaukių, 80 tūkst. apsauginių akinių ir 400 dirbtinių plaučių ventiliavimo aparatų, laboratorijos reagentų.

Bendri EK vykdomi pirkimai užtrunka, nes deramasi dėl kainų, ieškoma tiekėjų, kurie galėtų aprūpinti dideliais kiekiais, kadangi siekiama patenkinti visų bendrame pirkime dalyvaujančių šalių narių poreikius. Be to, svarbu, kad tokio masto pirkimų iki šiol nebuvo, todėl ir patikrintos praktikos nėra suformuota.

Tad, savo ruožtu, Lietuva deda visas pastangas reikalingomis apsaugos priemonėmis apsirūpinti savarankiškai. Alternatyvių būdų įsigyti reikiamas priemones ieško ir visos kitos valstybės.

Pirmosios savarankiškai atliktus pirkimų sutartys su tiekėjais buvo pasirašytos vasario pabaigoje, o pirmoji siunta Lietuvą pasiekė kovo 4 dieną. Pagal šiuo metu sudarytas sutartis iki kovo 31 d. laukiama 80 tūkst. respiratorių siuntos iš Lenkijos, dar 15 tūkst. respiratorių balandžio pradžioje turi pateikti Lietuvos įmonė UAB „Saugos gidas“.

Be to, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) jau šią savaitę laukia didelės siuntos saugos priemonių iš Kinijos. Šioje siuntoje numatoma 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, virš 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

Gautos apsaugos priemonės bus paskirstytos šalies gydymo įstaigoms ir kitoms labiausiai į kovą su koronavirusu įsitraukusioms įstaigoms. Pagal įstaigų pateiktus poreikius, šių  priemonių turėtų užtekti keliems mėnesiams.

Visuomenės informavimo grupė