BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Laiškas tėvams apie nemokamus skiepus mergaitėms

Data

2016 12 21

Įvertinimas
0
zpv_pl.jpg
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena visiems Lietuvos tėvams ir globėjams, kad vienuolikos metų mergaitės nemokamai (valstybės lėšomis) skiepijamos nuo žmogaus papilomos viruso, kuris sukelia gimdos kaklelio vėžį. Apie tai specialistai informuoja laiške, kurį išsiuntė per elektroninį moksleivių dienyną.
 
Gerbiami Tėvai,
 
Užkrečiamų ligų ir AIDS centras primena, kad į LR Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių įtraukta nauja vakcina – nuo 2016 m. rugsėjo mėn. visos 11 metų mergaitės nemokamai skiepijamos nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV), kuris sukelia gimdos kaklelio vėžį. Vakcinacijos schemą sudaro 2 vakcinos dozės, tarp kurių turi būti ne trumpesnė kaip 6 mėn. pertrauka.
 
Dėl dukros NEMOKAMOS vakcinacijos kreipkitės į šeimos gydytoją. Vyresni asmenys nuo ŽPV gali pasiskiepyti savo lėšomis.
 
ŽPV plinta lytiniu keliu. Užsikrėtusiems asmenims dažnai nebūna jokių simptomų, tačiau jie virusą gali perduoti kitiems. Per savo gyvenimą ŽPV užsikrečia 70-80 proc. lytiškai aktyvių asmenų, net ir tie, kurie turėjo tik vieną lytinį partnerį.
 
Skiepai – viena efektyviausių ŽPV profilaktikos priemonių, kuri apsaugo ne tik nuo šio viruso sukeliamo gimdos kaklelio, bet ir makšties, išorinių lyties organų, išangės vėžio bei išorinių lyties organų karpų. Todėl, Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, tikslingiausia skiepus skirti 9-13 metų.
 
Raginame atsakingai įvertinti galimybę paskiepyti dukras, nes gimdos kaklelio vėžys – dažniausia ŽPV sukeliama vėžio forma! Lietuvoje kiekvieną darbo dieną nuo gimdos kaklelio vėžio miršta viena moteris.
 
Daugiau informacijos apie ŽPV galite rasti čia.

Daugiau informacijos:
Gintarė Bazevičiūtė
Mob.8 672 94281
[email protected]
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras