Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Kviečia konferencija „Tuberkuliozės prevencijos, diagnostikos ir gydymo aktualijos“

Data

2012 11 26

Įvertinimas
0
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centre prie Sveikatos apsaugos ministerijos lapkričio 20 d. surengta mokslinė-praktinė konferencija „Tuberkuliozės prevencijos, diagnostikos ir gydymo aktualijos“. Tai pirmasis  iš tuberkuliozės problemai skirtų renginių, kurie vyks ir kituose šalies miestuose: lapkričio 27 d. – Kaune, lapkričio 29 d. – Marijampolėje, gruodžio 4 d. – Panevėžyje,  gruodžio 11 d. – Klaipėdoje. Specialistai diskutuos ir tarsis, kaip efektyviau kovoti su tuberkulioze, gerinti tuberkuliozės diagnostikos ir gydymo prieinamumą.
[end_header] Renginį organizuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kartu su Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija.
 
Pasaulio sveikatos organizacijos  duomenimis, 2011 m. pasaulyje užfiksuota 8,7 mln. naujų susirgimų tuberkulioze ir 1,4 mln. mirčių nuo šios infekcinės ligos. Lietuvoje tuberkulioze kasmet suserga apie 1500 žmonių, miršta – apie 190. Pagal šios ligos paplitimą Lietuva pirmauja Europoje.
 
„Viena didžiausių tuberkuliozės keliamų problemų Lietuvoje, –  rizikingas sergančiųjų elgesys, kuomet savavališkai nutraukę gydymą ligoniai užkrečia kitus ir sudaro galimybę atsirasti vaistams atsparioms ligos formoms. Kita opi problema – nepakankama pirminė tuberkuliozės diagnostika. Dėl nepakankamos profilaktikos didelė dalis tuberkuliozės atvejų diagnozuojama per vėlai“, –  sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.
 
Renginys skirtas visų profesinių kvalifikacijų gydytojams, slaugytojams, medicinos biologams ir klinikos laborantams. Dalyviams bus įteikti 6 val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.
Dalyvavimas užsiregistravusiems nemokamas, be registracijos – 20 Lt.
 
Prašome registruotis elektroniniu paštu konferencija@visityrimai.lt nurodant miestą, gydymo įstaigą, vardą ir pavardę, elektroninį paštą ir telefono numerį.
 
Daugiau informacijos;
http://www.ulac.lt/naujienos/pranesimai-spaudai/kviecia-konferencija-tuberkuliozes-prevencijos-diagnostikos-ir-gydymo-aktualijos
 
Daugiau informacijos:
Beata Bukotaitė
beata@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyrius
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
www.ulac.lt

 Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija
tel. 8 663 60152
konferencija@visityrimai.lt
www.tuberkulioze.eu