BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Koronavirusas: visos šalies savivaldybės turi pasiruošti izoliavimo patalpas

Data

2020 03 10

Įvertinimas
1
martha-dominguez-de-gouveia-g0PTp89dumc-unsplash.jpg

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (VESOC) sprendimu, reaguojant į naujojo koronaviruso (COVID-19) keliamas grėsmes, visos šalies savivaldybės privalo pasirūpinti specialiomis izoliavimo ir gydymo patalpomis. Jos skirtos ligoniams ir žmonėms, įtariamiems, kad serga, taip pat žmonėms, turėjusiems sąlytį su ligoniu ar galimai sergančiuoju, tuo atveju, jeigu jų gyvenamosios patalpos neatitinka higienos sąlygų ir nėra galimybės izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių žmonių.

Valstybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, turint galvoje didelį naujojo koronaviruso užkrečiamumą, turėti savivaldybėse izoliavimo patalpas yra būtinybė.

„Koronavirusas „nesirenka“ vietos ir laiko. Kiekviena šalies savivaldybė turi būti pasirengusi 24/7 pasirūpinti savo žmonėmis, jei kiltų būtinybė skubiai izoliuoti galimai užsikrėtusįjį šia pavojinga infekcija ir taip apsaugoti kitus šeimos bei visuomenės narius“, – sako ministras A. Veryga.

Patalpos turės atitikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro higienos sąlygų reikalavimus. Numatyta, kad šie reikalavimai SAM privalo būti pateikti iki 2020 m. kovo 12 d. darbo pabaigos.

Visą naujausią informaciją apie koronavirusą, prevencines priemones ir veiksmus rasite SAM svetainėje: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas.

SAM Spaudos tarnyba