BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Klaipėdos jūrininkų ligoninę gerumo sparnais apgaubė menininkai

Data

2016 12 19

Įvertinimas
0
DSC_6500.JPG

Klaipėdos jūrininkų ligoninės meno galerija praturtėjo naujais kūriniais. Artėjant gražiausioms šventėms ir palydint besibaigiančius metus, menininkai ir vėl sugūžėjo su dovanomis, kurios praturtins daugiau nei 500 meno kūrinių kolekciją, jau puošiančią ligoninės aplinką.

Kasmet prieš šv. Kalėdas Klaipėdos jūrininkų ligoninėje rengiama Advento popietė „Ant gerumo sparnų“, suburianti įstaigos pacientus, medikus, menininkus ir dvasininkus.

Vienu pagrindinių renginio akcentų čia tampa kasmetinė Klaipėdos krašto menininkų akcija, sutaurinanti ligoninės aplinką išskirtiniais meno kūriniais, kurie čia lieka visam laikui.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga pabrėžė, kad šiltas bendradarbiavimas su Klaipėdos krašto dailininkų sąjunga gydymo įstaigą jau pavertė unikalia vieta.

„Mes pasirūpiname vaistais, puikiais medikais, aparatūra, nepriekaištingu gydymu ir slauga. O dvasios atgaiva pasirūpina mūsų bičiuliai menininkai. Jie puikiai žino, kad norint greičiau pasveikti, reikia peno sielai. Reikia ir gražios aplinkos, prie kurios puošimo jie prisideda jau du dešimtmečius“, – džiaugėsi J.Sąlyga.

Šiemet ligoninei 31 menininkas dovanojo 37 tapybos, grafikos, keramikos, medžio drožybos kūrinius.

Prieš du dešimtmečius gimusios akcijos pradininkė dailininkė Sofija Kanaverskytė sakė, jog smagu, kad kasmet prie akcijos nori prisijungti vis daugiau menininkų, o jų dovanojamų darbų kokybė – vis aukštesnė.

"Ši gerumo akcija tapo prestižo reikalu, todėl menininkai dovanoti neša vienus geriausių savo darbų, o pradžioje dėl to nesuko sau galvos. Štai, ką reiškia tradicija – ji ugdo kūrybos meninį lygį, auga pats žmogus, menininkas. Tai – abipusė nauda", – kalbėjo S. Kanaverskytė.

Šiemet Jūrininkų ligoninės meno kūrinių kolekciją papildė Arūno Sakalausko, Sergejaus Plotnikovo, Sofijos Kanaverskytės, Gintauto Jonkaus, Vyto Karaciejaus, Algirdo Taurinsko, Simo Žaltausko, Dano Andriulionio, Daivos Ložytės, Dalios Kirkutienės, Zitos ir Romualdo Inčirauskų ir kitų menininkų darbai.

Dauguma kūrinių – tapyba, tačiau buvo ir skulptūros, grafikos, batikos, metalo emalės darbų.

Pirmą kartą ligoninės sienas papuoš ir Izraelyje gyvenančio litvako Leo Ray paveikslas. Šis menininkas, išgirdęs apie klaipėdiečių kolegų iniciatyvą dovanoti ligoninei savo darbų, taip pat panoro prisidėti prie gerumo akcijos.

Kitais metais bus išleistas specialaus albumo, kuriame įamžinti visi gydymo įstaigai padovanoti darbai, antrasis tomas. Į jį suguls per antrąjį ligoninės ir menininkų draugystės dešimtmetį dovanoti darbai. Albumą išleisti rengiamasi kitų metų balandį. Sykiu bus surengta ir retrospektyvinė dovanotų meno kūrinių paroda.

Klaipėdos jūrininkų ligoninėje yra sukaupta didžiausia Klaipėdos krašto menininkų darbų kolekcija, o įstaiga juokais vadinama labiausiai lankoma meno galerija šalyje.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės inf.

Jolanta Juškevičienė

Viešųjų ryšių specialistė

VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė

tel. 8 46 491191

mob. tel. 8 698 50451 el.p. [email protected]