BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Keliautojai iš Italijos bus informuojami SMS žinutėmis

Data

2020 02 25

Įvertinimas
1
people-2569410_1920.jpg

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje buvo nutarta kreiptis į Lietuvos mobiliuosius operatorius prašant, kad jie išplatintų trumpąsias žinutes mobilių operatorių vartotojams, šiuo metu esantiems Italijoje, arba tiems, kurie 14 dienų laikotarpyje nuo šiandien lankėsi Italijoje.

Abonentams bus išplatinta tokia žinutė: „SAM ir URM, atsižvelgdamos į nepalankią epidemiologinę COVID-19 situaciją Šiaurės Italijoje, maloniai prašo šiame regione keliavusių asmenų užpildyti anketą ir sekti rekomendacijas šioje nuorodoje: nvsc.lrv.lt/COVID-19. Nelaimės atveju konsulinės pagalbos tel.+37052362444 (visą parą)“.

Keliautojų bus prašoma pateikti kontaktinius duomenis, informaciją apie aplankytas vietas, skrydžių persėdimo vietas ir datas, kitą svarbią informaciją. Duomenys bus naudojami tik koronaviruso epidemiologinės priežiūros tikslais, kad virusas neišplistų šalyje. Asmens duomenys bus tvarkomi griežtai laikantis Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų apsaugą, reikalavimų.

Taip pat numatoma informuoti naujai į Italiją atvykstančius Lietuvos fizinius ir juridinius abonentus.

SAM žmonių prašo supratingumo ir nesipiktinti gautomis žinutėmis – jos siunčiamos siekiant visų žmonių saugumo ir yra viena iš reikiamų prevencinių priemonių.

Atsižvelgiant į naujausią informaciją, gautą iš Italijos institucijų dėl COVID-19 plitimo, Užsienio reikalų ministerija atnaujino kelionių rekomendaciją į šią šalį. Dėl plintančio naujojo koronaviruso Šiaurės Italijoje, planuojantiems keliones rekomenduojama imtis atsargumo priemonių. Taip pat rekomenduojama atsižvelgti į galimus Italijos valdžios skubius sprendimus įvesti prevencines priemones, pavyzdžiui, specialias patikras oro uostuose. Daugiau informacijos https://keliauk.urm.lt/lt/location/italija. Rekomenduojame užsiregistruoti URM kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma. Keliauk saugiai programėlė: http://onelink.to/epmjp5.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų teigimu, efektyviausios priemonės koronaviruso prevencijai yra  konsultacijos su visuomenės sveikatos specialistais (visą parą telefonu 8 618 79984)  ir grįžusiųjų socialinių kontaktų vengimas (saviizoliacija).

Daugiau informacijos ir prevencijos rekomendacijos pateikiamos SAM interneto svetainėje.