BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Keičiasi odontologų ir burnos priežiūros specialistų kvalifikacijos tobulinimo tvarka

Data

2020 04 29

Įvertinimas
1
9364.jpg

Nuo gegužės 1 d. odontologijos ir burnos priežiūros praktikos licencijas išduos ir jų priežiūrą vykdys Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba (Akreditavimo tarnyba). Todėl pastebėjus, kad šių specialistų kvalifikacijos tobulinimo programos buvo vykdomos nesilaikant galiojančių teisės aktų, nuo gegužės 1 d. jos privalės būti derinamos su Akreditavimo tarnyba, o specialistai raginami atidžiai planuoti savo profesinės kvalifikacijos tobulinimą ir rinktis tik teisės aktų reikalavimus atitinkančias programas.

Iki šiol dauguma gydytojų odontologų ir burnos priežiūros specialistų profesinę kvalifikaciją tobulindavo renginiuose, kurių programos buvo suderintos tik su Odontologų rūmais, tačiau nesuderintos su Sveikatos apsaugos ministerija, nors teisės aktai įpareigoja derinti su abiem šalimis. Todėl privalomas gydytojų odontologų ir burnos priežiūros specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimas, kuris neatitinka teisės aktų reikalavimų, bus pripažįstamas tik tuo atveju, jei jis atliktas iki šių metų gegužės 1 d.

Akreditavimo tarnybos direktorės Noros Ribokienės teigimu, visi sveikatos priežiūros specialistai turi atidžiai rinktis kvalifikacijos tobulinimo programas, kad būtų išvengta nesusipratimų ateityje.

„Visiems asmens sveikatos priežiūros specialistams, tarp jų ir gydytojams odontologams ir burnos priežiūros specialistams, taikoma vienoda profesinės kvalifikacijos tobulinimo tvarka, reglamentuota ministro įsakymu. Suprantame specialistus, kurie per neapdairumą pasirinko reikalavimų neatitinkančias programas, todėl profesinis tobulinimas tokiuose renginiuose iki gegužės 1 d. bus pripažįstamas“ – teigia N. Ribokienė.

Primename, kad informacija apie suderintas profesinės kvalifikacijos tobulinimo programas skelbiama Valstybinės ligonių kasos administruojamoje Medicinos elektroninėje tobulinimo administravimo sistemoje  (METAS)

Suderintomis laikomos ir tobulinimo programos, kurias vykdo atitinkamus sveikatos specialistus rengianti ir atitinkamą kvalifikaciją suteikianti švietimo institucija arba šių specialistų profesinę veiklą kontroliuojanti institucija (šiuo atveju Akreditavimo tarnyba), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė viešoji įstaiga Kauno klinikos, viešoji įstaiga Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos arba ligoninė, kurioje įsteigtos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto klinikos, arba ligoninė, kurioje įsteigtos Vilniaus universiteto klinikos, ar kitas tobulinimo organizatorius, kuris savo tobulinimo programą yra suderinęs su atitinkamus sveikatos specialistus rengiančia švietimo institucija.

SAM Spaudos tarnyba