Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Kėdainiuose vyko seminaras „Sveikatingumo metai 2013 Kėdainiuose“

Data

2012 11 30

Įvertinimas
0
Kėdainiuose vyko seminaras „Sveikatingumo metai 2013 Kėdainiuose“
Kėdainiuose vyko seminaras „Sveikatingumo metai 2013 Kėdainiuose“
Lapkričio 23 d. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje vyko seminaras–diskusija „Sveikatingumo metai 2013 Kėdainiuose“. Sveikinimo žodį susirinkusiems tarė Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Nijolė Naujokienė. Ji pasidžiaugė, kad Kėdainiuose yra puikios sąlygos vykdyti sveikatingumo metams numatytas veiklas ir kad yra žmonių, primenančių ir raginančių gyventojus saugoti bei stiprinti savo sveikatą.
[end_header]
Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Gediminas Misius pasidalino prisiminimais apie pirmuosius sveikatinimo renginius, organizuotus kartu su rajono visuomenės sveikatos biuru, džiaugėsi, kad rajone vis daugiau žmonių renkasi šiaurietiško ėjimo pamokas ar užsiima juo savarankiškai. Specialisto manymu, sveikatinimas persiduoda per įvairių sporto įstaigų veiklą.
 
Viešosios įstaigos „Krikščionybės žiniasklaidos tarnyba“ vadovas, internetinio leidinio tikiu.lt vyriausias redaktorius Juozas Dapšauskas kalbėjo apie šių dienų ligų gydymo situaciją šalyje, ligų ekonominius nuostolius. Taip pat susirinkusiems klausytojams pristatė 2011 m. vykdytą projektą „Sveikesnio pasirinkimo link“, nevyriausybinių organizacijų sveikatingumo metų programą.
 
Seminare taip pat dalyvavo ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos atstovas. Almantas Kranauskas, Visuomenės sveikatos departamento, Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjas, pateikė keletą Lietuvos sveikatos rodiklių pasaulio šalių kontekste, priminė pagrindinius ligų atsiradimo rizikos veiksnius, pristatė Sveikatos apsaugos ministerijos darbus sveikatos reglamentavimo, vaikų sveikatos apsaugos, sveikatos mokymo, specialistų rengimo, prevencijos, sveikatos tyrimų srityse.
 
Pasiekimais sveikatinimo srityje pasidalino ir Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Dainius Kepenis. Jis džiaugėsi, kad kasmet Kėdainiuose atsiranda vis naujų žmonių, norinčių pakeisti savo gyvenimo būdą ir pradėti sveikai gyventi.
 
Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja Jūratė Judickienė kalbėjo apie sveikatos problemas ir priežiūrą iš gydytojų pusės, pristatė Kėdainiuose vykdomas visuomenės sveikatos programas (traumatizmo prevencijos, TB profilaktikos, priklausomybę sukeliančių medžiagų prevencijos ir kitos), asmens sveikatos priežiūros įstaigose vykdomas prevencines programas ir jų rezultatus.
 
Jaunimo veiklą sveikatinimo srityje ir mokinių asociacijos renginius, skatinant mokinių fizinį aktyvumą, pristatė Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos mokinių tarybos prezidentas Kęstutis Gaidukevičius.
 
Apie mokyklos dalyvavimą įvairiuose sveikatos išsaugojimui ir stiprinimui skirtuose renginiuose pasakojo ir keletas atstovų iš mokyklų. Kėdainių „Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinės mokyklos mokytoja Daina Kačegavičienė seminaro dalyviams kalbėjo apie sporto ir sveikos gyvensenos aspektus įvairiose jų mokyklos pamokose.
Sveikatą stiprinančios mokyklos gerąja patirtimi pasidalino Kėdainių M. Daukšos pagrindinės mokyklos direktorius Linas Butkus. Jis papasakojo apie mokykloje vykdomus renginius, įvairias akcijas, paminėjo mokinių laimėjimus įvairiuose rajoniniuose bei nacionaliniuose sveikatinimo konkursuose.
 
 
Seminaro pabaigoje Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Danguolė Avižiuvienė pristatė pagrindinius biuro veiklos aspektus, apibendrino seminare išsakytas mintis bei idėjas ir padėkojo visiems susirinkusiems.
 
Visi seminare dalyvavę pranešėjai vienais ar kitais žodžiais kalbėjo, kad iki šiol atlikti darbai bus puikus idėjų šaltinis kitų, Sveikatingumo metų, darbams.

Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė
Eglė Tuzikaitė