BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Kauno klinikinės ligoninės vadovas G. Abeciūnas atšauktas iš pareigų

Data

2017 11 08

Įvertinimas
0
15IG20150507Sutartis3460.jpg

Šiandien Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) įvykusio VšĮ Kauno klinikinės ligoninės dalininkų susirinkimo metu nutarta iš pareigų atšaukti gydymo įstaigos vadovą Gediminą Abeciūną. Toks sprendimas priimtas įvertinus padarytus darbo pareigų pažeidimus, kurie pripažinti šiurkščiais.

Gydymo įstaigos veiklos rezultatas antrus metus yra neigiamas. Audito metu nustatyta, kad  G. Abeciūnas, būdamas vadovu galėjo neefektyviai panaudoti įstaigos lėšas sudarydamas viešųjų pirkimų pardavimo sutartis, įdarbindamas darbuotojus. Po SAM atlikto audito, kuria buvo paskaičiuotas įstaigai padarytos žalos dydis, pradėtas darbo pareigų pažeidimo tyrimas.

„Atliekant tyrimą, ligoninės direktoriaus buvo paprašyta bendradarbiauti ir pateikti pasiaiškinimą, tačiau nustatytu terminu nebuvo pateiktas nei pasiaiškinimas, nei dokumentai, galintys paneigti jo padarytus darbo pareigų pažeidimus. Bet kuris įstaigos vadovas, būdamas atsakingu už įstaigos veiklą, patikėto turto išsaugojimą, racionalų panaudojimą, atskaitingumą įstaigos dalininkui Sveikatos apsaugos ministerijai, turi pareigą bendradarbiauti su ministerija“, – sako dalininkų susirinkimo pirmininkė, SAM korupcijos prevencijos specialistė Stasė Kazlauskienė.

Šios ir kitos aplinkybės rodo gydymo įstaigos vadovo abejingumą dėl savo padarytų veiksmų ir kartu atskleidžia jo nesiskaitymą su darbdavio Sveikatos apsaugos ministerijos interesais, o tai pagrindas spręsti ar yra pagrindas pasitikėti darbuotoju.

Be to, tyrimo metu 2017 m. spalio 5 dieną gautas Generalinės prokuratūros pranešimas ir nutarimas dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo, kas išsklaidė abejones dėl Gedimino Abeciūno padarytos veikos vertinimo šiurkščiu darbo pareigų pažeidimu padarius darbo metu ar darbo vietoje  nusikaltimo požymių turinčią veiką.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė-Šriubėnė
Sveikatos apsaugos ministro patarėja
tel. +370 5 219 3330,
mob. +370 683 76527, 
el. paštas [email protected]

Alina Žilinaitė
Ryšių su visuomene projektų vadovė
Sveikatos strateginės plėtros skyrius
tel.+370 5 260 4890,
mob. +370 699 42285,
el. paštas [email protected]