BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Kauno apskrityje gaminami gaminiai skirti liestis su maistu yra saugūs

Data

2010 12 09

Įvertinimas
0
Kauno visuomenės sveikatos centro vyriausieji specialistai Kauno apskrityje 2010 m. patikrino 8 gamintojus, gaminančius gaminius skirtus liestis su maistu. Vienam objektui buvo paskirta administracinė nuobauda.
 
Visose įmonėse patikrinimo metu paimta plastikinių gaminių į maistą migruojančių medžiagų bendram lygiui nustatyti. Visi tyrimams atrinktų gaminių į maistą migruojančių medžiagų bendras lygis atitiko HN 16:2006 „Medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maistu, specialieji sveikatos saugos reikalavimai“ keliamus reikalavimus.
 
 
[end_header]
Tačiau vienai įmonei skirta administracinė nuobauda dėl neįdiegtos geros gamybos praktikos, bei suteiktas trijų mėnesių terminas nustatytam pažeidimui pašalinti. Gera gamybos praktika – tie kokybės užtikrinimo aspektai, kurių dėka medžiagos ir gaminiai yra gaminami nuosekliai, o jų atitiktis vertinama pagal jiems keliamus reikalavimus ir jų numatomą naudojimo paskirtį atitinkantiems kokybės standartams.
 
 
Gaminiai turi nekelti pavojaus žmonių sveikatai ir nekeisti maisto sudėties ar jo organoleptinių savybių.
 
 
Kauno visuomenės sveikatos centro specialistas Andrius Vyšniauskas primena, kad renkantis gaminį, kuris liesis su maistu (indai, maišeliai, plastikinės ir popierinės pakuotės ir kt.) būtina atkreipti dėmesį, ar etiketėje arba ant gaminio yra šios rūšies gaminiams skirtas simbolis – taurelė su šakute arba užrašas, kad šis gaminys skirtas liestis su maistu. Ši informacija nėra privaloma gaminiams, kurie dėl savo savybių yra išimtinai skirti liestis su maisto produktais (pvz., butelis vynui ar indas biriems produktams laikyti).
 
 
Andrius Vyšniauskas, Kauno visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas, tel. (8 37) 33 16 91.
Kristina Motiejūnaitė, Kauno visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė (ryšiams su visuomene), tel. (8 37) 33 1692, el. p.: kristina.motiejunaite@kaunas.vvspt.lt