BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Kaulų čiulpų transplantacija – būdas įveikti leukemiją

Data

2010 12 07

Įvertinimas
0
Penkių Lietuvos miestų viešąsias erdves papuošė stendai skelbiantys: „Leukemiją nugalėjome kartu“. Tai – Onkohematologinių ligonių bendrijos (OHLB) „Kraujas“ organizuojamos akcijos „Būk geras!” informacinė kampanija, remiama LR Sveikatos ministerijos. Akcijos tikslas – skatinti kaulų čiulpų donorystę.
 
Kaulų čiulpų transplantacija – dažnai vienintelė žmonių, sergančių leukemija ir kitomis kraujo vėžio formomis, galimybė pasveikti. „Šiandien esu gyva tik savo donorės dėka“ – sako iš plakatų besišypsanti 21-erių Aurėja Kalaimaitė, leukemijos diagnozę išgirdusi prieš beveik dvejus metus, patyrusi kaulų čiulpų transplantaciją ir šiandien vėl besidžiaugianti gyvenimu.
Kaulų čiulpų donoru gali tapti kiekvienas sveikas žmogus nuo 18 iki 45 metų. Kaulų čiulpų donoras, pasidalindamas sveikais kaulų čiulpais su sergančiuoju, gyvybę gali išgelbėti visiškai nepakenkdamas savo sveikatai.
[end_header]
Kaulų čiulpai – kraujo gamybos organas,– surinkti iš donoro kraujo ir persodinti ligoniui, prigyja jo organizme ir ima gaminti sveiką kraują.
 
Donoro organizme kaulų čiulpų kiekis atsistato per kelias savaites, o pati donavimo procedūra yra tokia pat neskausminga, kaip ir kraujo ėmimas iš venos.
 
Pasaulyje yra 71 negiminingų kaulų čiulpų donorų registras ir virš 14 mln. kaulų čiulpų donorų. Lietuvos registre potencialių donorų – apie 5000, tačiau to toli gražu ne gana - daliai pacientų sunku rasti donorą. Kiekvienas žmogus, užsiregistravęs į negiminingų kaulų čiulpų donorų registrą - viltis dar vienam ligoniui įveikti sunkią ligą, kraujo vėžį.
 
„Mes – vieno kraujo!“ – sako akcijos organizatoriai ir kviečia kiekvieną: „Būk geras, tapk kaulų čiulpų donoru!”.
 
 
Daugiau informacijos:
+370 686 88 419, Šarūnas Judickas, akcijos „Būk geras!“ koordinatorius
www.kraujas.lt, www.būkgeras.lt