BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Kaip pažaboti smurtą?

Data

2010 11 25

Įvertinimas
0
Lapkričio 25-oji – Tarptautinė kovos prieš moterų prievartą diena. Šią dieną Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistai ragina atkreipti dėmesį į šią problemą, ypač į smurto paplitimą šeimose. Atlikti tyrimai rodo, kad daugiau nei pusė Lietuvos moterų patiria smurtą šeimoje. ,,Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras kartu su partneriais iš Lietuvos ir užsienio dalyvauja projekte „Smurto prevencijos politikos kūrimas” („Building Policy to Prevent Violence”). Juo siekiama plėtoti taržinybinį ir tarptautinį bendradarbiavimą kovojant su smurtu. Keičiamės patirtimi apie prevencijos priemones, kartu ieškome geriausių būdų, kaip padėti smurto aukoms“, – pasakojo Ineta Pačiauskaitė, Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro vadovė.
[end_header]
2009 metų gruodžio mėn. pradėtas vykdyti tarptautinis smurto prevencijos projektas „Building Policy to Prevent Violence” tęsis du metus. Pagrindinis projekto iniciatorius – Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO), parneriai –  PSO Smurto prevencijos grupė, Škotijos St. Andrews universiteto Visuomenės sveikatos mokykla bei Škotijos Nacionalinis smurto mažinimo skyrius, Pietų Afrikos Respublikos Vakarų kyšulio provincijos Sveikatos apsaugos ministerija. Lietuvoje šį projektą koordinuoja Higienos institutas. Vienas iš projekto fragmentų – regioninis, jis įgyvendinamas Klaipėdos mieste. Tuo rūpinasi Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras.
 
Biuro atstovas doc. dr. Vytautas Valevičius kitą savaitę kartu su partneriais vyksta į Škotijoje vyksiančią tarptautinę konferenciją. Ten bus pristatyta Klaipėdoje atlikta smurto ir jo priežasčių analizė, aptariamos prevencinės priemonės.
,
 
,Skirtingų Lietuvos institucijų pateikiamomis statistikomis ir tyrimų duomenimis, fizinio ir psichologinio  smurto paplitimas šalyje yra didelis. Ypač paplitęs smurtas prieš moteris, vaikus, patyčios mokyklose, psichologinis smurtas darbe ir kt. Sudėtinga nustatyti, tikslų smurtą patyrusių žmonių skaičių, nes dažnai tai yra slepiama, vengiama apie tai kalbėti viešai.  Realios situacijos neatskleidžia ir teisėsaugininkų pateikiama informacija, tačiau akivaizdu, kad ši problema Lietuvoje  įsišaknijusi” , – sakė V. Valevičius.
 
Analizuojant smurto paplitimą, visuomenės sveikatos specialistai pabrėžia, kad didelė įtaką smurtui šeimoje (agresijai prieš moteris) daro alkoholis. Lietuvoje alkoholio vartojimo problema ypač aktuali. Mūsų šalis – patenka į sąrašą šalių, kuriose alkholio suvartojama daugiausiai. Etilo alkoholio suvartojamas kiekis vienam žmogui per metus čia siekia apie 12 litrų.
 
 
Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuras
Taikos pr. 76, Klaipėda
Tel. (8 46) 23 4067
www.sveikatosbiuras.lt