BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Jauni Gruzijos medikai žinių semiasi Klaipėdoje

Data

2010 11 26

Įvertinimas
0
Klaipėdos medikai jau šeštus metus iš eilės mielai priima jaunus gydytojus iš Gruzijos ir dalijasi su jais sukaupta patirtimi. 31 erių Kakhaber Khachapuridze Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje praleido tris savaites, Gruzijoje medicinos mokslus krimtęs chirurgas  sako, kad čia išnaudojęs kiekvieną proga gauti naujų praktinių žinių.
[end_header]
,,Jūrininkų ligoninės Chirurgijos klinikos gydytojai – tikri savo sirties specialistai, džiaugiuosi kartu galėjęs dalyvauti įvairaus sudėtingumo operacijose, stebėti ligoninės gyvenimą iš arti” , – sakė svečias iš Gruzijos.
 
 
Po trijų savaičių viešnagės Lietuvoje, Kakhaber jau išvyko į gimtinę. Tuo metu jo kolega, 25 erių Georgij Koshiashvili, Klaipėdoje viešės dar daugiau nei mėnesį.
 
 
,,Lietuvoje medicinos sistema yra kiek kitokia nei mūsų šalyje, todėl tai nepakartojama patirtis. Jeigu reikėtų lyginti abi šalis, reikia pabrėžti, kad čia yra labai pažengusi dienos chirugija – tai  medicinos paslaugų teikimo forma, kai operacijos atliekamos ir pacientas išleidžiamas į namus tą pačią dieną arba kitos dienos rytą. Ar norėčiau ir vėliau  padirbėti Lietuvoje? Žinoma! , – neabejodamas sakė Gerogijus.
 
 
Šie du jauni gydytojai iš Gruzijos  – jau šešti šios šalies praktikantai, šiemet atvykę į Lietuvą. Prieš juos praktiką atliko keturi medicinos mokslus studijuojantys studentai.
 
 
Progą jauniems Gruzijos medikams semtis patirties Klaipėdoje suteikė prieš šešerius metus pasirašyta abipusė bendradarbiavimo sutartis tarp Klaipėdos universiteto ir dviejų medikus ruošiančių Tbilisio aukštųjų mokyklų. Pirmuosius žingsnius žengė doc. Mindia Kasradze. Jis pasiūlė idėją jaunus medikus iš Gruzijos priimti praktikuotis čia,  Klaipėdoje.
 
 
„Buvo pasirašyta tarpuniversitetinė sutartis, pagal kurią su malonumu priimame Gruzijos studentus į savo gydymo įstaigas. Jauni medikai dirba Klaipėdos Jūrininkų ir Klaipėdos Vaikų ligoninėse. Jaunuoliai labai aktyvūs, visą mūsų informacija tiesiog siurbte siurbia. Džiaugiamės, kad galime pasidalinti tuo, kuo gyvename“ ,  – apie svečius pasakojo Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto dekanas ir Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Chirurgijos klinikos vedėjas prof. dr. Artūras Razbadauskas.
 
 
Jaunieji medikai turi galimybę dalyvauti realiame ligoninės gyvenime – jie kartu su patyrusiais medikais dalyvauja operacijose, padeda personalui, kaip pilnateisiais medikai budi ligoninėse. Pernai į Klaipėdą buvo atvykę 11 medikų iš Gruzijos. O per šešerius metus jų čia praktikavosi apie pusė šimto.
 
 
Klaipėdos universitetas  Sveikatos mokslų fakultetas bendradarbiauja ne tik su Gruzijos medicinos universitetais. Dalyvaudamas tarptautinėse studentų mainų programose, uostamiesčio universitetas studentais „keičiasi“ su Suomijos, Švedijos, Damijos, Olandijos, Belgijos, Vokietijos, Turkijos, Maltos, Ispanijos ir kitų šalių aukštosiomis mokyklomis. Visgi Tbilisio aukštąsias medicinos mokyklas su Klaipėdos universitetu sieja ypatingas ryšis, nes į Klaipėdą turi galimybė atvykti ne tik studijuojantys studentai, bet ir jau studijas baigęs jaunimas.
 
 
Lietuvos medikai – pripažįstami visame pasaulyje. Aukštosios Lietuvos medicinos mokyklos paruošia stiprius specialistus – jeigu kitose šalyse užtenka mokytis kelerius metus, lietuviai medikai mokslus kremta apie dešimt metų.
 
 
„Tai, kad užsieniečiai noriai važiuoja semtis praktinių žinių į Lietuvą, rodo, jog mūsų šalies gydytojai vertiname užsienyje.  Gaila, kad daug gydytojų – tiek jaunų, tiek patyrusių, nuteka į užsienį. Deja, mūsų šalyje atlygis neprilygsta gaunamam užsienyje. Kol mūsų šalies medicinos sistema tokia, nereikia tuo stebėtis. Yra teisingas  posakis - žuvis plaukia, kur giliau...“ , – sakė A. Razbadauskas.
 
Nuotraukoje: Georgij (dešinėje) ir Kakhaber (viduryje) stebėjo prof. dr. Artūro Razbadausko atliekamas oper acijas.