Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Iš Kinijos – dar 34 tonos apsauginės aprangos medikams

Data

2020 05 11

Įvertinimas
0
31525.jpg

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Kauno oro uoste nusileido lėktuvas, atgabenęs beveik 34 tonų asmens apsaugos priemonių krovinį, skirtą šalies medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija (COVID-19).

Numatoma, kad lėktuvo krovinyje – respiratoriai, apsauginiai skafandrai, apsauginiai akiniai, vienkartinė medicininė apranga ir batų apsaugos. Dalis atgabentų respiratorių – 100 tūkst. vienetų – tai konsoliduotas 8 gydymo įstaigų užsakymas iš Kinijos, prie kurio jungėsi Kauno klinikos, Kauno klinikinė ligoninė, Respublikinė Kauno ligoninė, Santaros klinikos, Respublikinė Klaipėdos ligoninė, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Respublikinė Šiaulių ligoninė, Respublikinė Panevėžio ligoninė, taip pat Kauno savivaldybė.

Užsakytų apsaugos priemonių logistiką į Lietuvą organizuoja Susisiekimo ministerija. Gautas asmens apsaugos priemones išvežioja valstybės įmonė „Lietuvos paštas“.

Siekiant užtikrinti racionalų asmeninių apsaugos priemonių naudojimą, SAM, bendradarbiaudama su ekspertais, nustatė penkis saugumo lygius, apibrėžiant, kokiais atvejais ir kokias konkrečiai asmens apsaugos priemones turėtų naudoti mūsų šalies gydymo įstaigose dirbantys medikai. Saugumo lygiai nustatyti atsižvelgus į medikų darbo specifiką, t. y. pacientų, su kuriais jie dirba, grupes, taip pat teikiamų paslaugų, patiriamo kontakto pobūdį ir kitus aspektus. Vadovaujantis šiais lygiais taip pat bus lengviau įvardyti asmens apsaugų poreikį.

Visą informaciją apie gautas asmens apsaugos priemones, skirtas Lietuvos medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija rasite ČIA.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija