Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Informacinis renginys „Kova su AIDS“

Data

2010 12 03

Įvertinimas
0
Informacinis renginys „Kova su AIDS“
Informacinis renginys „Kova su AIDS“
1988 m. gruodžio 1-ąją dieną Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė Pasaulio kovos su AIDS diena.  Šią dieną siekiama padidinti visuomenės informuotumą apie ŽIV/AIDS, stiprinama kova su išankstiniu nusistatymu ir siekiama pagerinti švietimo ir prevencijos plitimą. AIDS profilaktikoje pagrindinis dėmesys yra skiriamas dorovei, šeimos stiprinimui, lytiniam švietimui, narkomanijos profilaktikai, informacijos prieinamumui. Minint šią dieną, Kelmės rajono savivaldybės jaunimo centras bendradarbiaudamas su Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru ir Šiaulių AVPK Kelmės rajono policijos komisariato atstovais suorganizavo informacinį renginį „Kova su AIDS“.
[end_header]
Renginyje dalyvavo Kelmės rajono policijos komisariato, Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, bendrojo lavinimo mokyklų, Elvyravos pagrindinės mokyklos, jaunimo, jaunimo organizacijų bei Kelmės profesinio rengimo centro atstovai.
 
AIDS – tai liga, nuo kurios dar nėra vakcinos. Bet tai nereiškia, kad užsikrėtęs žmogus yra pavojingas aplinkiniams, juk yra tik 3 pagrindinai ŽIV viruso plitimo būdai: per kraują, iš motinos vaisiui bei nesaugių lytinų santykių metu. O buitinėje situacijoje užsikrėsti negalima. Šis žmogus yra toks pat, kaip ir visi, jo poreikiai bei moraliniai įsitikinimai nesikeičia vien tik dėl to, kad jis yra užsikrėtęs. Žmogus užsikrėtęs ŽIV gali gyventi pilnavertį gyvenimą dar 15–20 metų. Mes turime su juo elgtis tolerantiškai ir solidariai. Deja mūsų visuomenė to dar nepripažįsta, o taip yra, dėl per mažų žinių apie AIDS. Būtent apie tokias problemas kalbėjo Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Audronė Palubinskienė.
 
Kalbant apie AIDS ne tik kaip apie ligą, bet ir kaip apie socialinę problemą verta prisiminti, kad yra dar keletas socialinių reiškinių, glaudžiai susijusių. Narkomanija, nusikalstamumas – tai tik keletas jų, todėl labai svarbu visuomenei parodyti, kad AIDS tai ne tik medicininė, bet kartu ir opi visuomenės problema, - pabrėžė Kelmės rajono policijos komisariato Viešosios policijos Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Vilma Ancikevičienė.
 
Renginyje pristatyti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato organizuoto piešinių konkurso „Mes prieš AIDS“ piešiniai. Apdovanoti piešinių autoriai.
 
Tokie renginiai – tai galimybė jauniems žmonėms daugiau sužinoti apie kylančias grėsmes sveikatai, išmokti apsisaugoti ir apsaugoti kitus, suformuoti neigiamą nuostatą žalingiems įpročiams.
 
Kelmės raj. savivaldybės administracijos specialistė darbui su projektu
Inga Žimkienė