BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Informacija apie Lenkijoje dingusius konteinerius su radioaktyviuoju kobaltu (Co-60)

Data

2010 12 09

Įvertinimas
0
Informacija apie Lenkijoje dingusius konteinerius su radioaktyviuoju kobaltu (Co-60)
Informacija apie Lenkijoje dingusius konteinerius su radioaktyviuoju kobaltu (Co-60)
Reaguojant į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie Lenkijoje iš neveikiančios Liublino miesto ketaus liejyklos dingusius septynis švininius konteinerius su radioaktyviuoju kobaltu (Co-60), Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos nori atkreipti organizacijų, tokių kaip metalo laužo supirkimo ir perdirbimo įmonės, ir gyventojų dėmesį, kad būtų itin atidūs rinkdami ir supirkdami metalo laužą.
Žinia apie Lenkijoje dingusius jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius neturėtų kelti ypatingo nerimo, nes šaltiniai yra specialiuose apsauginiuose švininiuose konteineriuose, todėl jonizuojančiosios spinduliuotės lygis aplink konteinerius su sandariai uždarytais jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais paprastai neviršija gamtinio jonizuojančiosios spinduliuotės fono lygio. Tačiau jeigu šaltinis iš konteinerio būtų išimtas, net kelių metrų atstumu nuo jo dozės galia galėtų šimtus kartų viršyti natūralų gamtinį jonizuojančiosios spinduliuotės fono lygį. Tai sąlygotų nepageidautiną žmonių apšvitą.
[end_header]
Remiantis turima informacija, dingę konteineriai su kobalto šaltiniais yra geltoni, kiaušinio formos (panašiai, kaip pavaizduota nuotraukoje www.sam.lt). Norime įspėti gyventojus, kad, radus panašios išvaizdos konteinerius ar talpyklas su įspėjamaisiais jonizuojančiosios spinduliuotės ženklais, jokiu būdu jų neardyti ir neatidaryti, nesistengti pasipelnyti priduodant į metalo laužo supirktuves, o nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112, 01 arba į Radiacinės saugos centrą www.rsc.lt.
 
Metalo laužo supirkimo bei perdirbimo įmonių darbuotojai yra apmokyti bei turi reikiamą įrangą superkamos ir rūšiuojamos produkcijos dozimetrinei kontrolei atlikti. Tačiau prašome darbuotojų atkreipti dėmesį ir itin atidžiai atlikti matavimus, vadovaujantis rekomendacijomis, o pastebėjus įtartinus įrenginius ar detales, kurie gali skleisti jonizuojančiąją spinduliuotę, informuoti Radiacinės saugos centrą telefonu (8 5) 2 36 19 36 arba adresu Kalvarijų g. 153, Vilniuje.