BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Į naujai rizikingomis paskelbtas šalis bus rekomenduojama nevykti

Data

2020 03 10

Įvertinimas
4
suhyeon-choi-tTfDMaRq-FE-unsplash.jpg

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (VESOC) sprendimu, išplėtus koronaviruso (COVID-19) paveiktų šalių sąrašą, Užsienio reikalų ministerija (URM) turėtų atnaujinti rekomendacijas dėl keliavimo į užsienį. Laikinai, kol baigsis koronaviruso plitimo grėsmė, turėtų būti nerekomenduojama keliauti ir į Italiją, Prancūziją, Vokietiją, Ispaniją. Jau anksčiau paskelbta dėl rekomendacijų nevykti į Kiniją, Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą.

Anot Aurelijaus Verygos, sveikatos apsaugos ministro, vadovaujančio VESOC, svarbu, kad žmonės tinkamai įvertintų rizikas dėl kelionių, juolab, kad visai ne už kalnų mokinių pavasario atostogos.  

„Šiuo metu, kai sergamumo naujuoju koronavirusu situacija sparčiai kinta, reikia įvertinti, ar tikrai būtina keliauti į infekcijos paveiktas teritorijas, o gal keliones būtų galima atidėti vėlesniam laikui. Asmeniškai kviečiu žmones itin atsakingai rinktis, ar tikrai verta rizikuoti sveikata ir vykti į paveiktas teritorijas“, – sako ministras A. Veryga.

Keliaujantiems URM rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, tiesioginius ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje. Informacija nuolat atnaujinama https://urm.lt/urm-informacija-keliaujantiems.

SAM Spaudos tarnyba