copyright

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Gimnazistų apsilankymas SAM: supažindinama su pandemijos valdymu, pavaldžių įstaigų darbu

Data

2020 08 25

Įvertinimas
3
1799829_2faf39abceea84a1972812570f7c5cb9.jpg

Nuo pirmadienio Vyriausybėje startavo jau dvyliktus metus iš eilės organizuojamas projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“. Visą savaitę geriausiai besimokantys bei aktyvūs baigiamųjų klasių moksleiviai dalyvauja įvairiose veiklose Vyriausybėje bei pasirinktose ministerijose. Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) lankosi dvi gimnazistės, o pagrindinis projekto dėmesys yra skiriamas koronaviruso krizės valdymui. 

Visą savaitę moksleivių laukia pažintiniai vizitai Vyriausybės kanceliarijoje ir ministerijose. Laikantis saugumo rekomendacijų dėl koronaviruso (Covid-19) infekcijos grėsmės, dalis susitikimų organizuojami nuotoliniu būdu. Moksleiviai turės galimybę stebėti Vyriausybės posėdį, aktualiais klausimais diskutuoti su Premjeru bei ministrais, taip pat dalyvauti įdomiose pavaldžių įstaigų specialistų paskaitose. 

Šiais metais, susipažinti su SAM darbu buvo atrinktos dvi aktyvios gimnazistės: Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos abiturientė Roberta Rakauskaitė ir vienuoliktos klasės moksleivė iš Vilniaus licėjaus Ieva Jasiukevičiūtė.

Pirmąją projekto dieną projekto dalyvės susitiko su ministerijos teisininku Kaziu Rušinsku, kuris papasakojo apie teisininko pareigas bei supažindino su nutarimų projektų teikimo Vyriausybei procedūra. Ministerijos patarėjas Marius Čiurlionis papasakojo apie ilgalaikę prižiūrą bei dalinosi patarimais, kaip efektyviai dirbti su informacija. Apie iššūkius komunikacijos srityje karantino metu pasakojo Spaudos tarnybos specialistai – Vytautas Beniušis ir Neringa Mikėnaitė. 

Antradienį moksleivės nuotoliniu būdu bendravo su Nacionalinio vėžio instituto laikinąja direktore Sonata Jarmalaite, kuri pristatė instituto funkcijas ir papasakojo apie vėžio genetiką. 

Trečiadienį planuojamas nuotolinis susitikimas su SAM kuruojamo Radiacinės saugos centro Gyventojų apšvitos stebėsenos skyriaus vyriausiąja specialiste Agne Juškaite, kuri papasakos apie radono dujų skleidžiamą apšvitą, pristatys centro veiklos sritis. 

Ketvirtadienį moksleivės susipažins su Santaros klinikų Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėju Linu Svetiku. Medikas papasakos apie gydytojo darbo specifiką, pasidalins darbo karantino metu įspūdžiais.

Numatoma, kad projekto uždarymo renginyje moksleiviai turės galimybę išsakyti savo mintis ir pasiūlymus, susijusius su koronaviruso pandemija bei jos sukeltos situacijos valdymu Lietuvoje. 

Projektą organizuoja Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga bei Nacionaline moksleivių akademija. Projekto tikslas – supažindinti moksleivius su Vyriausybės veikla bei paskatinti tapti aktyvesniais piliečiais.

SAM Spaudos tarnyba