BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ekspertai ragina būti budriais įsigyjant brangias medicinos priemones

Data

2018 03 15

Įvertinimas
0
15LB20160203pr19608.jpg

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Akreditavimo tarnyba) primena, kad mūsų šalies teisės aktai draudžia platinti medicinos priemones ne prekybos patalpose, jų taip pat negalima platinti medicinos priemonių pardavėjų organizuojamuose pristatymuose, renginiuose, kurie vyksta įvairiose kavinėse, mokyklų patalpose ir panašiose erdvėse.

Visgi Akreditavimo tarnybos direktorės Noros Ribokienės teigimu, šio reikalavimo paiso ne visos įmonės.

„Šiais metais gavome vartotojų skundų dėl ne prekybos patalpose platinamų medicinos priemonių, kurių pagrindu atlikome neplaninį tikrinimą ir nustatėme, kad įmonė kavinės patalpose Vilniuje rengė pristatymą, siūlydama dalyviams įsigyti lazerinės terapijos priemones Motus. Įmonės atstovė pristatymo metu išvardijo daugybę susirgimų, kuriems gydyti skirta ši priemonė. Pavyzdžiui, „valyti“ kraują, šalinti sąnarių uždegimą, odos problemas, gydyti deformuotą kauliuką (lot. Hallux valgus), podagrą, venų varikozę, sumušimus, patempimus, diabetinę opą, rožę, grybelį, infekcinesligas bei kitus susirgimus“, - pasakojo N. Ribokienė.

Be to, pasak Akreditavimo tarnybos vadovės, demonstravo nuotraukas prieš gydymą ir po jo. Įmonės atstovė atkreipė dalyvių dėmesį į vaistų daromą neigiamą poveikį, išleidžiamas dideles pinigų sumas gydymui bei informavo, kad naudodama lazerinės terapijos priemonę Motus ji ir jos šeima nebevartoja vaistų.

„Pristatymo metu buvo leista naudotis lazerinės terapijos priemonėmis, tačiau dalyviai nebuvo supažindinti su naudojimo instrukcijomis ir jose nurodytomis naudojimo kontraindikacijomis – nenaudoti esant vėžiniams susirgimams ar turint širdies stimuliatorius, o tai potenciali grėsmė žmonių sveikatai. Įmonė teikė klaidinančią informaciją pirkėjams, kad lazerinės terapijos priemonė Motus, kurios kaina 2599 eurai, atitinka medicinos priemonėms keliamus reikalavimus. Beje, perkant šią priemonę buvo siūlomos dovanos, o įsigyjant pristatymo metu – ženkli nuolaida arba galimybė įsigyti prekę išsimokėtinai“, - tvirtina N. Ribokienė

Tad įvertinus pristatymo metu siūlomos įsigyti lazerinės terapijos priemonės naudojimo instrukcijas, ženklinimą, įmonės pateiktus atitikties dokumentus, nustatyta,  kad minėtas lazeris neatitinka medicinos priemonėms keliamų reikalavimų ir negali būti teikiamas į Lietuvos rinką bei naudojamas. Už nustatytus teisės aktų pažeidimus nuspręsta įmonei surašyti administracinio nusižengimo protokolą.

„Vartotojai turi būti labai budrūs bei atidūs pirkdami medicinos priemones. Visų pirma, privalu įsitikinti, ar tikrai tokia prekė reikalinga ir tinkama. Esame gavę  nemažai skundų dėl įvairių masažuoklių, čiužinių, lazerinių aparatų, skirtų individualiam naudojimui, kuriuos žmonės įsigijo prieš tai neįsitikinę šių gaminių tinkamumu. Dažnas tik pajutęs sveikatos pablogėjimą kreipėsi į gydytojus, kurie nurodė nedelsiant nutraukti tolesnį medicinos priemonės naudojimą. Ne pagal paskirtį naudojama ir netinkama konkrečiam žmogui medicinos priemonė gali pakenkti žmogaus sveikatai. Priemonės paskirtis, šalutinis poveikis nurodomas jos naudojimo instrukcijose, todėl prieš perkant gaminį vartotojas turėtų paprašyti susipažinti su šia informacija, - atkreipia dėmesį N. Ribokienė.

Akreditavimo tarnyba dažnai apgina mūsų piliečių teisėtus reikalavimus, įsigijus netinkamą medicinos priemonę. Visgi specialistai prašo žmonių prieš įsigyjant brangią medicinos priemonę įsitikinti, ar tikrai gaminys jiems reikalingas ir tinkamas, pasitarti su gydytoju, nes rizikuojama ne tik prarasti pinigus, bet ir pakenkti savo sveikatai.

„Nepasiduokite vilionėms įsigyti brangų gaminį, kuris neva padės nuo daugybės susirgimų bei negalavimų. Būkite budrūs ir visų pirma įsitikinkite, kad siūloma prekė atitinka medicinos priemonėms keliamus reikalavimus ir kad  ja galima saugiai naudoti. Iškilus abejonių, kreipkitės patarimo“, – ragina Akreditavimo tarnybos direktorė N. Ribokienė.

Turint informacijos apie ne prekybos vietose platinamas medicinos priemones, prašome apie tai informuoti Akreditavimo tarnybą.

 

Akreditavimo tarnybos informacija