BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ekspertai pateikė COVID-19 diagnostikos ir gydymo rekomendacijas

Data

2020 03 03

Įvertinimas
0
1.jpg

Vyriausybei paskelbus ekstremaliąją situaciją dėl COVID-19, tikslingam efektyviam medikų darbui užtikrinti būtina turėti naujaisiais moksliniais tyrimais pagrįstą gydymo algoritmą suaugusiesiems ir vaikams, taip pat sergantiesiems gretutinėmis ligomis. Tuo tikslu Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) subūrė medikų ekspertų darbo grupę diagnostikos ir gydymo klausimams dėl naujojo koronaviruso spręsti.

ĮSAKYMĄ DĖL DARBO GRUPĖS GALITE RASTI ČIA. 

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, tokios ekspertų grupės darbas yra vienas iš svarbiausių žingsnių šiuo metu.

„Kaip rodo dabartinė situacija, nustatant ir gydant užsikrėtusiuosius COVID-19, svarbi kiekviena diena ir valanda. Visame pasauliui yra didžiulis iššūkis, kaip „perprasti“ ir suvaldyti koronavirusą. Susisteminta, moksliniais tyrimais paremta informacija leis mūsų šalies gydymo įstaigoms būti pasirengus, pasinaudoti gerąja savo ir kitų šalių gerąja patirtimi“, – sako ministras A. Veryga.

Ekspertų komisija sudaryta iš profesionalių medikų, mokslininkų, sveikatos priežiūros specialistų. Ekspertų grupės vadove išrinkta Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovė Ligita Jančorienė, jos pavaduotoju paskirtas Respublikinės Šiaulių ligoninės priėmimo-skubiosios pagalbos gydytojas Martynas Gedminas.

Įvertinę tarptautinių organizacijų teikiamas rekomendacijas bei naujausius mokslo įrodymus, šios grupės ekspertai jau parengė ir pateikė rekomendacijas ministrui dėl COVID-19 diagnostikos ir gydymo. Numatyta, kad ekspertų grupė dirba dviem pogrupiais: vienas algoritmas skirtas numatyti veiksmų seką iki paciento hospitalizavimo, kitas pogrupis – veiksmų algoritmas jau po paciento hospitalizavimo.

Rekomendacijos bus nuolat peržiūrimos ir atnaujinamos. Prireikus ekspertų grupė gali pasitelkti kitus ekspertus ir specialistus, SAM administracinių padalinių ir jai pavaldžių įstaigų atstovus, kitų institucijų, įstaigų ir organizacijų atstovus.

SAM Spaudos tarnyba