BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Britanijoje išsilavinimą įgijusiems medikams – palankios sąlygos ir po „Brexit“

Data

2019 07 30

Įvertinimas
0
Daktaras 9.jpg

Lietuvoje norinčių dirbti gydytojų, akušerių, odontologų, bendrosios praktikos slaugytojų ir kitus diplomus, įgytus Jungtinės Karalystės (JK) mokymo įstaigose, ir po „Brexit“ Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pripažins automatiškai. Ši tvarka galios specialistams, profesinę kvalifikaciją įgijusiems ne vėliau kaip per vienerius metus, JK išstojus iš Europos Sąjungos (ES).

Laikinai pareigas einančio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šie pakeitimai – vienas iš žingsnių, siekiant užtikrinti kuo sklandesnį „Brexit“ procesą bei garantuoti galimybes ir toliau Lietuvoje dirbti tiems specialistams, kurių kvalifikacija nekelia nė menkiausios abejonės.

„Iki šiol gydytojai, akušeriai, odontologai, slaugytojai ES šalyse, įskaitant ir JK, buvo rengiami pagal vienodas studijų programas. Tad neįžvelgiame jokių grėsmių, dėl ko savo sričių profesionalams, išsilavinimą įgijusiems Britanijoje, turėtume užkirsti kelią panaudoti žinias ir įgūdžius gelbstint ir slaugant pacientus mūsų šalyje“, – sako laikinai pareigas einantis ministras A. Veryga.

Be to, anot SAM l.e.p. kanclerės Odetos Vitkūnienės, visos kitos procedūros, kurias JK išsilavinimą įgijusiems ir Lietuvoje norintiems dirbti gydytojams, akušeriams, odontologams ar bendrosios praktikos slaugytojams reikės atlikti, liks nepakitusios.

„Ir toliau norintys dirbti Lietuvoje turės SAM pateikti paraišką, kurioje privalės nurodyti asmens duomenis, pateikti išsilavinimo dokumentus, taip pat profesinės kvalifikacijos kėlimą pagrindžiančius dokumentus ir kt. Taigi, iš esmės, jokios papildomos naštos nusprendusiems dirbti Lietuvoje po „Brexit“ neatsiras. Ši tvarka įsigalios JK išstojimo dieną“, – teigia l.e.p. kanclerė O. Vitkūnienė.

Taip pat jau priimti įstatymai, kurie užtikrins aiškias procedūras tiems specialistams, kurie diplomus įgis praėjus daugiau nei metams po JK išstojimo iš ES. Numatyta, jog jie Lietuvoje bus pripažįstami pagal trečiųjų šalių piliečių profesinių kvalifikacijų pripažinimo taisykles.

 

SAM Spaudos tarnyba